Spółka podała, że cena maksymalna wynosi 87,0 zł za akcję. Środki pozyskane z emisji nowych akcji zostaną wykorzystane na realizację planu inwestycyjnego Grupy, którego celem jest zwiększenie wydobycia poprzez uruchomienie nowych i rekonstrukcję odwiertów, a także przejęcia. Unicredit Bank AG (Oddział w Londynie) pełni funkcję globalnego koordynatora emisji i prowadzącego księgę popytu, a Concorde Capital współzarządzającego ofertą.

Inwestorzy indywidualni będą mogli złożyć zapis w punktach obsługi klienta Centralnego Domu Maklerskiego Pekao oraz Domu Maklerskiego Pekao. W dniach 19-30 listopada odbędzie się przyjmowanie zapisów na akcje w transzy inwestorów indywidualnych. Ok. dnia 30 listopada opublikowana zostanie cena emisyjna. Zapisy na akcje dla inwestorów instytucjonalnych potrwają 1-2 grudnia. Ok. 3 grudnia planowany jest przydział akcji. Ok. 9 grudnia planowany jest debiut na GPW. Przy założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich oferowanych akcji, w rękach inwestorów giełdowych znajdzie się (po podwyższeniu kapitału) 34,1 proc. akcji spółki. "Przez ostatnie lata nasza Grupa zgromadziła silną bazę zasobów gazu, kondensatu gazu oraz ropy. Teraz skupiamy się na zwiększaniu wydobycia. Rynek ukraiński, na którym działamy, charakteryzuje się silnym popytem na nasze produkty i jednocześnie stwarza szereg możliwości rozwoju dla lokalnych, prywatnych producentów. Dysponujemy 16 złożami. Przeprowadzamy program inwestycyjny nakierowany na wzrost wydobycia. W latach 2011- 2013 planujemy uruchomić 21 odwiertów nowych lub poddanych rekonstrukcji" – powiedział prezes Geo Alliance Leonid Petukhov, cytowany w komunikacie.

Dodał, że na podstawie szacunków międzynarodowej firmy doradczej Golyer and MacNaughton firma może zwiększyć produkcję w 2013 r. sześciokrotnie w porównaniu z 2009 r. i na finansowanie programu inwestycyjnego firma przeznaczy środki pozyskane z publicznej emisji. Zgodnie z planami Grupy, program wierceń na lata 2011-2013 (21 nowych lub poddanych rekonstrukcji odwiertów) zakłada inwestycje na poziomie UAH 837 mln (ok. EUR 86,8 mln). Dodatkowo, Grupa planuje także przekształcenie kilku koncesji na prowadzenie prac poszukiwawczych i na pilotażowe wydobycie w pełne koncesje wydobywcze. Będzie się to wiązać z nakładami na poziomie ok. 180 mln UAH (ok. 19 mln euro).

Nakłady inwestycyjne mają zostać sfinansowane częściowo z nakładów pozyskanych z emisji nowych akcji, a częściowo ze środków bieżących Spółki. Na podstawie wolumenów metrycznych zawartych w raportach technicznych międzynarodowej firmy doradczej DeGolyer and MacNaughton, zasoby eksploatacyjne Grupy według stanu na 30 września 2010 r. szacowane są na 174,3 mln baryłek równoważnika ropy (tzw. „boe"). Z tego 79,6 mln boe stanowią tzw. zasoby udokumentowane, 45,8 mln boe zasoby prawdopodobne, a 48,9 mln boe zasoby możliwe. Klasyfikuje to niemal 72% zasobów Grupy w kategorii udokumentowanych i prawdopodobnych, co daje znaczny potencjał do zwiększania wydobycia. Konsolidacja Grupy w ostatnich latach oraz rosnąca produkcja przełożyły się na wzrost przychodów i zysków. W I półroczu 2010 Grupa osiągnęła przychody na poziomie 144,5 mln UAH (15 mln euro), ponad 70 proc. marżę EBITDA i zysk netto równy 73,2 mln UAH (7,6 mln euro). W 2009 r. przychody wyniosły 286,5 mln UAH (29,7 mln euro), marża EBITDA 67 proc., a zysk netto 124,3 mln UAH (13,0 mln euro).

Reklama