Właściwie już niemal każdy bank proponuje swoim klientom niestandardowe, dodatkowe rozwiązania, których w większości przypadków nie znajdziemy w konkurencyjnych ofertach. W ten sposób znacznie różnicuje się oferta a to sprawia , że na klientów czekają liczne dodatki, pakiety czy programy promocyjne. Zobaczmy, czym wyróżniają się tego typu oferty.

Konto z fachowcem

Interesującą ofertę konta osobistego ma w swoim asortymencie Alior Bank , który dodaje do konta pakiet „Pomocni Fachowcy” zawierający min. dostęp do pomocy hydraulika, szklarza, elektryka, stolarza, ślusarza, organizację opieki nad zwierzętami domowymi, pogwarancyjną naprawę sprzętu RTV i AGD oraz pomoc medyczną w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania. Nie musimy już być także bogaczami, aby korzystać z usług asystenta – concierge , bowiem jest on w cenie pakietu „Osobisty Asystent”. Dzięki niemu możemy skorzystać z pomocy min. przy rezerwacji biletu do kina, zamówieniu kuriera czy zamówieniem dla nas biletu lotniczego.

>>> Załóż konto za 0zł + darmowe wypłaty z bankomatów i pakiet concierge

Pieniądze wracają do ciebie

Moneyback to stosunkowo nowa na polskim rynku bankowym forma przyciągnięcia klienta do konta w danym banku. Najprościej ujmując polega na zwracaniu części płatności dokonanych kartą debetową. I tak w BZ WBK (Konto Wydajesz&Zarabiasz, Konto Na Obcasach) możemy liczyć na zwrot 1% dokonanych kartą transakcji bezgotówkowych. Podobnie sytuacja wygląda w Banku Millennium (Konto Internetowe).

Programy rabatowe

Wiele rachunków osobistych, m.in. w Pekao SA czy ING Banku Śląskim oferuje swoim klientom korzystne rabaty przy zakupie wybranych marek różnych produktów. Warto zapoznać się z listą sklepów, gdzie zapłacimy mniej za zakupy – np. w Pekao w programie „Płać kartą – bo warto” za produkty np. firmy Batycki zapłacimy do 15% taniej, a w aptece Euromedica dostaniemy upust 10% za zakupy.

>>> Najlepsze konto internetowe za 0 zł + iPhone4 do wygrania

Dodatkowe zyski – bez kantów

Do niedawna za otwarcie rachunku w różnych bankach lub udział w programie rekomendacyjnym mogliśmy otrzymać nawet do 600 zł. Tymczasem inną nieco strategię przyjął BOŚ Bank – w przypadku korzystania z Konta Bez Kantów otrzymamy nawet do 60 zł zwrotu miesięcznie za rozmaite płatności oraz transakcje. W Programie Premiowym przewidziano m.in. zwrot 1 zł za wykonanie przelewu czy za wydanie pełnych 100 zł kartą debetową Visa lub MasterCard. Konto ma niestety ten minus, że kosztuje 10 zł miesięcznie, więc część premii będziemy musieli przeznaczyć na tę opłatę.

>>> Które konto internetowe jest najlepsze? Sprawdź najnowsze porównanie

Od 15 listopada w Banku BGŻ jest natomiast dostępne „Konto z Podwyżką”. W tym przypadku, wystarczy, że zadeklarujemy stałe wpływy na konto w postaci przelewu z pensją, a bank co miesiąc będzie wpłacał nam 1% wartości jaka będzie wpływała z tego uposażenia. Maksymalnie do 50 zł miesięcznie, czyli 600 zł rocznie. Opcja bardzo ciekawa biorąc pod uwagę brak innych wymogów by otrzymać premię oraz fakt, że posiadając to konto płacimy jedynie 5 zł za kartę debetową.

Promocje i haczyki

Widząc atrakcyjną ofertę, radzimy się dobrze zastanowić i przeanalizować czy opłaci się zmiana naszego dotychczasowego rachunku. Zwróćmy uwagę na taryfę opłat i prowizji danego konta oraz regulamin korzystania z wybranych usług oraz promocji. Np. pakiet assistance może okazać się jedynie organizacją pomocy – a za usługę zapłacimy już sami. Albo dodatkowe warunki wymuszą na nas zakup innych produktów bankowych, np. oferowanych ubezpieczeń. Niemniej walka na konta osobiste polskich banków z pewnością sprzyja klientom. Choć aktualnie wojna ta trochę przygasła, z pewnością możemy spodziewać się nowych, interesujących ofert na rynku. A na tym zyska przede wszystkim klient.