CEDC

Analitycy Goldman Sachs raportem z 22 listopada rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla walorów CEDC od zalecenia „kupuj” z nastawieniem neutralnym. Roczna cena docelowa została ustalona na poziomie 31,2 dolarów (około 89,3 zł). W dniu wydania rekomendacji na warszawskiej giełdzie około godz. 10:05 akcje DEDC kosztowały 73 zł.

PZU

Analitycy ING podwyższyli rekomendację dla akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU do „trzymaj” ze „sprzedaj”. Cena docelowa została podniesiona o 8,2 proc. do poziomu 365,7 zł. Poprzednio analitycy wyceniali walory PZU na 337,85 zł. W dniu wydania rekomendacji (19 listopada) na zamknięcie sesji papiery spółki warte były 365,3 zł. W poniedziałek około godz. 10:10 za te same akcje trzeba było zapłacić 367,6 zł.

Asseco Poland

W raporcie z 22 listopada analitycy Wood & Copmany podnieśli rekomendację dla Asseco Poland do „kupuj” z „trzymaj”. Cena docelowa została skorygowana w górę do 68,7 zł z 65,4 zł. W dniu wydania rekomendacji na warszawskiej giełdzie około godz. 10:15 za akcje ASSECOPOL płacono 54,1 zł.

Agora

Analitycy Wood & Company, w raporcie z 22 listopada, nadal zalecają „kupuj” akcje Agory. Cena docelowa została obniżona do 29,5 zł z 32 zł. W dniu wydania rekomendacji na warszawskim parkiecie około godz. 10:20 wartość akcji AGORA rynek ustalił na 26,5 zł.

TVN

Analitycy Wood & Company, w raporcie z 22 listopada, obniżyli rekomendację dla akcji TVN. Najnowsze zalecenia brzmi „trzymaj”, podczas gdy wcześniej analitycy rekomendowali „kupuj”. Cena docelowa jednej akcji została obniżona do 19,5 zł z 21,4 zł. W dniu wydania rekomendacji około godz. 10:20 za akcje TVN inwestorzy płacili 17,49 zł.

Avia Solutions Group

Pierwotna oferta litewskiej spółki z sektora lotniczego Avia Solutions Group rozpocznie się 26 listopada od budowy księgi popytu, które potrwa do 30 listopada. Oferta obejmuje 1,473 mln akcji, wynika z informacji opublikowanych w prospekcie spółki.>>>>

Bogdanka

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego utrzymali swoją rekomendację dla spółki Bogdanka na poziomie „akumuluj", ale podnieśli cenę docelową dla jednej akcji do 119,2 zł, wynika z raportu datowanego na 17 listopada i odtajnionego w poniedziałek.>>>>

DSS

Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) pozyskały łącznie 71,3 mln zł dodatkowego finansowania i gwarancji na podstawie umów kredytu inwestycyjnego i aneksów do umów podpisanych z Kredyt Bankiem, poinformowała spółka w komunikacie.
"Dzięki temu DSS zyskały dostęp do środków zapewniających realizację znaczących kontraktów zawartych w ostatnich dniach z Polimex – Mostostal oraz konsorcjum, którego liderem jest China Overseas Engineering Group Co. Ltd" – czytamy w komunikacie.

Trans Polonia

Firma transportowa Trans Polonia zadebiutuje na rynku głównym 25 listopada 2010, poinformowała spółka w komunikacie. Trans Polonia na przełomie października i listopada br. przeprowadziła pierwszą publiczną emisje akcji, w ramach której pozyskała 4,18 mln zł. Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie oferowane akcje (522 636 akcji serii D) po cenie 8 zł za sztukę.>>>>

Śnieżka

Analitycy Beskidzkiego DM podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla akcji producenta farb Śnieżka (SNIEZKA), z ceną docelową na poziomie 45,1 zł, wynika z raportu datowanego na 17 listopada i ujawnionego w poniedziałek.>>>>

Comarch

Comarch zdobył kontrakt w MSP o wartości 1,42 mln zł netto na asystę techniczną, usługi konsultacyjne oraz serwis zintegrowanego systemu informatycznego - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE. Spółka poinformowała w komunikacie prasowym, że podpisała też umowę z Urzędem Miasta Zabrze na opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu e-informacji kulturalnej za blisko 1 mln zł. MSP udzieliło Comarchowi zamówienia w tzw. trybie z "wolnej ręki".

Teliani Valley Polska

Teliani Valley Polska, spółka zajmująca się importem i sprzedażą gruzińskiego wina, pozyskała z emisji 0,5 mln zł i planuje zadebiutować na rynku NewConnect w grudniu tego roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Środki pozyskane z emisji akcji spółka planuje przeznaczyć na utworzenie nowego działu handlowego, nawiązanie współpracy z kolejnymi tradycyjnymi dystrybutorami alkoholi, wzmocnienie współpracy w zakresie reklamy i promocji i poszerzenie oferty handlowej o inne produkty alkoholowe, np. wódkę czy brandy.

W 2009 roku spółka Teliani Valley Polska odnotowała stratę na poziomie prawie 60 tys. zł, jednak w 2010 roku zamierza wygenerować zyski na poziomie 69,3 tys. zł przy przychodach w wysokości 2,19 mln zł. Zarząd przewiduje, że w 2011 roku spółka wypracuje 3,8 mln zł przychodów, a zysk netto wyniesie 325 tys. zł, natomiast w 2012 roku planowane są przychody w wysokości 4,6 mln zł i 380 tys. zł zysku netto.

Istotnymi akcjonariuszami w Teliani Valley Polska są spółka Mera SA, która po zarejestrowaniu emisji serii C, będzie posiadała ponad 52,7 proc. głosów, Adam Sworowski, prezes spółki (13,5 proc.) oraz INVESTcon GROUP (6,15 proc.).