Z oficjalnego protokołu miejskiej komisji wyborczej wynika, że na Kubickiego oddano 26 006 ważnych głosów.

"Czuję wielką satysfakcję, że mieszkańcy docenili moją skuteczność w rządzeniu miastem. Dla mnie kampania wyborcza zaczyna się dzień po wyborach, bo mieszkańcy przez cztery lata oceniają to, co dla nich robię" - powiedział PAP Kubicki.

Drugi wynik - 18,45 proc. - zdobyła kandydatka PO na prezydenta, wicemarszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Kandydat PiS, poseł Jerzy Materna uzyskał 13,21 proc. poparcia.

Anna Urbaniak z PSL uzyskała 1,81 proc. poparcia, a kandydat niezależny Adam Ruszczyński, popierany przez Stronnictwo Demokratyczne - 1,64 proc.

Jak poinformowała Miejska Komisja Wyborcza liczba głosów stanowiących ponad połowę głosów ważnych wymagana dla wyboru prezydenta miasta to 20044.

Wyniki pochodzą z wszystkich 61. obwodowych komisji wyborczych. Frekwencja wyniosła 43,44 proc.

Janusz Kubicki urodził się w Szprotawie w 1969 roku. Jest absolwentem zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze. Zawodowo związany był m.in. z Agorą, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Zielonej Górze, lubuską wytwórnią wódek "Polmos". Od 2003 do 2006 r. był dyrektorem zielonogórskiego zakładu opieki zdrowotnej MSWiA.

W 2006 roku w drugiej turze wyborów samorządowych, w walce o urząd prezydenta miasta Kubicki pokonał posłankę PO Bożennę Bukiewicz - obecnie szefową lubuskiej Platformy.