"Wydaje się, że wzrost gospodarczy w trzecim kwartale będzie powyżej 4 proc. Daje to szanse na poprawę wyniku gospodarczego w 2011 r." - powiedział Boni w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Premier Donald Tusk mówił w ub. tygodniu, że wzrost PKB w III kw. mógł wynieść ok. 4,0 proc., także przedstawiciele Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) spodziewali się wyniku powyżej 3,5 proc., bliżej 4,0 proc..

GUS poda dane o PKB za III kw. br. we wtorek, 30 listopada, o godz. 10.00. Resort gospodarki szacował ostatnio, że wzrost gospodarczy w III kw. wyniósł 3,6 proc. r/r (wobec odpowiednio 3,0 proc. w I kw. i 3,5 proc. w II kw. br.).

W październiku Boni prognozował, że wzrost PKB w przyszłym roku może przyspieszyć do 4,0 proc. W projekcie przyszłorocznego budżetu zapisano (niewyrównany sezonowo) wzrost PKB o 3,5 proc. w 2011 r. wobec 3,0 proc. w 2010 r. Ostatnio przedstawiciele resortu finansów przyznawali jednak, że tegoroczny wzrost będzie wyższy od planowanego, a resort gospodarki prognozuje go na 3,6 proc.