"Cena oferowana w book-buildingu na akcje ASG okazała się niższa od oczekiwanej przez zarząd spółki" – czytamy w komunikacie. „Zdecydowaliśmy o zawieszeniu IPO ponieważ wierzymy, że akcje naszej firmy są warte więcej niż cena zaoferowana przez inwestorów. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazję, aby to udowodnić, jak tylko sytuacja na rynkach finansowych się ustabilizuje. Oczekujemy, że powrócimy z ofertą publiczną na początku 2011" – powiedział prezes ASG, Gediminas Ziemelis, cytowany w komunikacie.

Według wcześniejszych informacji, spółka liczyła na pozyskanie ok. 22-26 mln euro, które miałby przeznaczyć m.in. na rozbudowę hangarów zakup nowego sprzętu do przeglądów samolotów. Z kolei spółka podała w prospekcie, że środki z emisji nowych akcji zamierza przeznaczyć na planowane inwestycje oraz na przyszłe, potencjalne przejęcia spółek na istniejących i nowych rynkach Europy i Wspólnoty Niepodległych Państw. Oferującym akcje ASG jest Dom Maklerski BZ WBK.

Avia Solutions Group działa w czterech obszarach związanych z lotnictwem: działalność czarterowa (spółki Small Planet Airlines), obsługa techniczna oraz naprawy i remonty (FL Technics), szkolenia pilotów i załóg (Baltic Aviation Academy) oraz obsługa naziemna i tankowanie (Baltic Ground Services). W I-III kw. 2010 roku firma ma 229,2 mln LTL (ok. 260 mln zł) przychodów wobec 180,2 mln LTL rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 20,5 mln LTL (ok. 23 mln zł) wobec 7,55 mln LTL rok wcześniej. Z kolei zysk netto 14,9 mln LTL (ok. 17 mln zł) wobec 5,2 mln LTL rok wcześniej.