Marvipol

Firma deweloperska Marvipol nabyła od Veolia Transport nieruchomość gruntową w Warszawie wraz z decyzją o warunkach zabudowy za 20 mln zł netto, poinformowała spółka w komunikacie. Źródłem finansowania nabycia przedmiotu Umowy są kapitał własny Marvipolu oraz kapitał pozyskany w procesie emisji obligacji – podała również spółka.

Obligacje serii E firmy deweloperskiej Marvipol zadebiutują w alternatywnym systemie obrotu Catalyst w piątek, 3 grudnia, poinformowała spółka w komunikacie.
„Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych wyznaczył 3 grudnia 2010 r. jako pierwszy dzień notowania w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst 19.250 obligacji na okaziciela serii E, o terminie wykupu w dniu 28 października 2011 r. oraz notowania tych obligacji na rynku kierowanym zleceniami w systemie notowań ciągłych pod nazwą MVP1011" – czytamy w komunikacie.

PGNiG

Rada nadzorcza spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zdecydowała o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i trzech członków zarządu, poinformowała spółka w komunikacie. Zgłoszenia będą przyjmowane między 9 a 23 grudnia.
"Ogłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych zostanie opublikowane w dzienniku "Rzeczpospolita" w dniu 09 grudnia 2010 roku. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w siedzibie zarządu spółki w pokoju 215, w terminie od dnia 09 grudnia 2010 roku do dnia 23 grudnia 2010 roku. Otwarcie zgłoszeń nastąpi w dniu 28 grudnia 2010 roku w siedzibie zarządu spółki" - czytamy w raporcie.

PKN Orlen

Niemiecki Federalny Urząd Antymonopolowy udzielił Orlen Deutschland, spółce grupy PKNOrlen, formalnej zgody na przejęcie 56 stacji benzynowych w Turyngii i Saksonii, zakupionych od OMV Deutschland - poinformował w środę płocki koncern. Oba podmioty zawarły transakcję dwa tygodnie temu. Decyzja niemieckiego Federalnego Urzędu Antymonopolowego oznacza, że Orlen Deutschland może rozpocząć proces przejmowania kupionych stacji.

Zmiana brandu, czyli m.in. nazwy poszczególnych stacji rozpocznie się prawdopodobnie w I kw. 2011 r., a zakończenie całego procesu będzie uzależnione od indywidualnych wymagań formalnych związanych z każdym obiektem. PKN Orlen podał, że Orlen Deutschland, dzięki nabyciu stacji od OMV Deutschland, zwiększy liczbę swych placówek w Niemczech do 574, wzmacniając m.in. swoją pozycję rynkową na terenie Saksonii i Turyngii, gdzie dotychczas działało tylko kilka stacji pod marką Star.

Analitycy Goldman Sachs w raporcie z 1 grudnia ponownie wystawili rekomendację „neutralnie” dla walorów spółki paliwowej PKN Orlen. Roczna cena docelowa została podniesiona do 54,1 z 46 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy walory PKNORLEN wyceniano na 44,9 zł. W czwartek około godz. 10:45 ich cena wynosiła 45,83 zł.

Raiffeisen podwyższył rekomendację dla akcji spółki Unipetrol, której większościowym udziałowcem jest PKN Orlen do „trzymaj” z „redukuj”. 12-miesięczna cena docelowa została ustalona na 210 CZK. W czwartek na czeskiej giełdzie około godz. 14:35 akcje spółki kosztowały 195,5 CZK.

Dom Development

W raporcie z 1 grudnia analitycy KBC Secutities podnieśli rekomendację dla akcji spółki deweloperskiej Dom Development do „kupuj” z „trzymaj”. Cena docelowa wyznaczona na 12 miesięcy została obniżona do poziomu 49,1 zł z 50,22 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje DOMDEV kosztowały 39,02 zł. W czwartek około godz. 10:40 ich cena wynosiła 39,5 zł.

NG2 - CCC

Skonsolidowane przychody spółki obuwniczej NG2 (CCC) wyniosły w listopadzie 85,1 mln zł, co oznacza wzrost o 35,5% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku, poinformowała spółka w komunikacie.
"Przychody za okres styczeń – listopad wyniosły 949,4 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2009 roku o 11,2%" - czytamy w raporcie.
Spółka podała też, że przychody ze sprzedaży detalicznej za listopad br. wyniosły 80,7 mln zł, tj. wzrosły o 31,6% r/r, zaś narastająco za okres styczeń – listopad wyniosły 848,8 mln zł i wzrosły o 15,9% r/r.

MOL

W raporcie z 1 grudnia analitycy Goldman Sachs podwyższyli rekomendację dla węgierskiego koncernu naftowego MOL do „kupuj” z „neutralnie”. Roczną cenę docelową obniżyli o 3,9 proc. do 24600 forintów (około 351,3 zł) z 25600 HUF. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie sesji na warszawskiej giełdzie papiery MOL kosztowały 274 zł. W czwartek około godz. 10:45 rynek wycenił akcje węgierskiej spółki na 279 zł.

Jutrzenka

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego (BDM) wydali rekomendację „akumuluj" dla akcji producenta słodyczy Jutrzenka z ceną docelową 3,99 zł, wynika z raportu datowanego na 29 listopada, a odtajnionego w czwartek. >>>>

Cersanit

W raporcie z 2 grudnia analitycy Citigroup obniżyli rekomendację dla Cersanitu do „sprzedaj” z „trzymaj”. Cena docelowa została obniżona o 10,9 proc. do 11 zł. Wcześniej analitycy Citi wyceniali akcje CERSANIT na 12,35 zł. W dniu wydania rekomendacji na warszawskiej giełdzie około godz. 10:55 papiery spółki kosztowały 10,96 zł.

Gino Rossi

Gino Rossi, producent i dystrybutor odzieży oraz obuwia, złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o zawieszeniu procedury zatwierdzenia prospektu emisyjnego spółki Simple Creative Products w związku z trwającymi negocjacjami sprzedaży tej spółki na rzecz funduszy private equity, wynika z komunikatu GinoRossi.
"W związku z prowadzeniem negocjacji warunków sprzedaży akcji Simple Creative Products S.A. został złożony wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zawieszenie toczącego się przed Komisją postępowania administracyjnego w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego spółki Simple Creative Products SA" - głosi komunikat.