"Wejście na rynek bułgarski powinno być możliwe pod koniec przyszłego lub na początku kolejnego roku" - powiedział wiceprezes Andrzej Sobol dziennikarzom.

Według niego, spółka może otworzyć biuro w tym kraju i uruchomić lokalną wersję systemu sprzedaży internetowej. Dostawy odbywałyby się za pośrednictwem magazynu w Bukareszcie. W podobny sposób firma weszła na rynki litewski i słowacki. Po przejęciu Scop Computers, grupa będzie prowadziła działalność w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii oraz na Litwie (pod koniec września tego roku). "W ciągu trzech lat zamierzamy być obecni na wszystkich rynkach nowych członków Unii Europejskiej" - powiedział członek zarządu Michał Rumiński.

Sobol potwierdził też poprzednie założenia, zgodnie z którymi ABC Data (ABCDATA) liczy na ok. 15 mln euro przychodów na rynku litewskim w przyszłym roku. Dodał, że spółka jest bardzo zadowolona z pierwszych tygodni działalności na tym rynku, a w 2012 r. może zostać jego liderem lub wiceliderem. Podkreślił, że przewaga konkurencyjna ABC Data polega na szerszej ofercie produktowej niż ta, którą dysponują lokalni rywale. ABC Data zaopatruje rynek litewski z magazynu w Warszawie. Narastająco w I-III kw. 2010 roku ABC Data miała 20,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 13,84 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1765,03 mln zł wobec 1625,65 mln zł.