Linie lotnicze odwołały kolejne rejsy do i z Warszawy. Do stolicy nie mogą się dostać podróżni m.in. z Helsinek, Monachium, Paryża, Kaliningradu. Powodem są duże opady śniegu w tej części Europy. PLL LOT odwołały 25 rejsów krajowych i zagranicznych.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej warszawskiego lotniska Chopina wynika, że w czwartek po południu odwołane zostały połączenia lotnicze również między Warszawą a Istambułem, Niceą, Pu Dong Shanghai. Ze stolicy nie można po południu odlecieć do Gdańska, Berlina, Bonn, Londynu-Heathrow.

Wiele rejsów do i z Warszawy jest opóźnionych - m.in. do Krakowa, Duesseldorfu, ale też z Bukaresztu, Amsterdamu, Sofii, Odessy, Pragi, Frankfurtu czy Paryża.

PLL LOT w przesłanym PAP komunikacie poinformował, że przewoźnik odwołał rejsy m.in. na trasie Warszawa-Gdańsk, Warszawa-Kraków oraz Warszawa-Bydgoszcz. Nie zostaną także wykonane loty zagraniczne z Krakowa do Wiednia i Paryża, z Poznania do Frankfurtu oraz między Warszawą a Paryżem, Istambułem, Berlinem, Monachium, Niceą.

Pasażerowie wszystkich czwartkowych i piątkowych rejsów będą mogli bezpłatnie zmienić termin rezerwacji na loty, które odbędą się w dniach 3 i 4 grudnia. W tym celu podróżni mogą się zgłaszać do biur sprzedaży lub kontaktować z call center pod numerami telefonów: 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) i 22 1 9572 (dla telefonów komórkowych).

Rzecznik warszawskiego lotniska Chopina Przemysław Przybylski powiedział PAP, że lotnisko funkcjonuje z przerwami. "Jak na obecne warunki pogodowe w miarę nam się udaje utrzymać płynność w startach i lądowaniach samolotów. Przerwy następują na 15 minut, kiedy musi przez pas startowy przejechać kolumna odśnieżająca".

>>> Czytaj też: Europa walczy z atakiem zimy. Whiskey i gorąca czekolada to hit sprzedaży