Dzięki dużym wymiarom wnętrze nowego modelu jest przestronne i wygodne. Pasażerowie siedzący z tyłu dysponują bardzo dużą ilością miejsca na wysokości kolan. Renault Latitude jest wyposażone w innowacyjny system zapewniający wysoką jakość powietrza dzięki jonizatorowi o działaniu oczyszczającym i relaksującym. Nowy jest również fotel kierowcy z wbudowanym układem masującym z 4 trybami pracy.

Czytaj też: Kia i Hyundai podbijają polski rynek samochodowy

Można wybierać wśród kilku jednostek napędowych. Silnik benzynowy 2.0 16V (140 KM) współpracujący z 6-biegową skrzynią mechaniczną, którego wersja przystosowana do zasilania bioetanolem, oraz spośród trzech silniki wysokoprężne, w tym jednostkę 2.0 dCi dostępną w dwóch poziomach mocy 150 KM i 175 KM oraz V6 dCi o mocy 240 KM, współpracujące z 6-biegowymi skrzyniami mechanicznymi lub automatycznymi.

Auto ma zapewniać także doskonały poziom bezpieczeństwa dzięki bogatemu wyposażeniu (ABS i wspomaganie nagłego hamowania w standardzie, ESC, adaptacyjne poduszki powietrzne, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami napięcia, regulator-ogranicznik prędkości, system kontroli ciśnienia w oponach). Latitude będzie dostępne od 79,9 tys. zł, za najbogatszą wersję trzeba będzie zapłacić blisko 169 tys. zł..