Piotr Grzymowicz (niezależny, z poparciem PSL) został ponownie prezydentem Olsztyna. W niedzielę w drugiej turze wyborów otrzymał 53,28 proc. głosów. Jego konkurent, były prezydent odwołany po tzw. seksaferze w ratuszu - Czesław Małkowski dostał 46,72 proc. poparcia.  Frekwencja wyborcza wyniosła 43,2 proc.

Piotr Grzymowicz był już prezydentem Olsztyna od marca 2009 r., po zwycięstwie w przedterminowych wyborach. Odbyły się one w wyniku referendum, w którym mieszkańcy odwołali prezydenta Czesława Małkowskiego z powodu tzw. seksafery w ratuszu. Grzymowicz uzyskał wówczas ponad 60 proc. głosów, pokonując kandydata PO, Krzysztofa Krukowskiego.

Grzymowicz był wiceprezydentem Olsztyna w latach 2001-2007 za prezydentury Małkowskiego. Po odwołaniu ze stanowiska we wrześniu 2007 r. bezskutecznie próbował zdobyć mandat poselski z list wyborczych PSL.

Piotr Grzymowicz urodził się w 1954 r. w Nowym Mieście Lubawskim. Posiada tytuł doktora nauk technicznych z zakresu budownictwa, był wykładowcą Akademii Rolniczo-Technicznej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przed rozpoczęciem kariery samorządowej pracował w firmach budowlanych w Polsce i Niemczech, potem prowadził własną działalność gospodarczą. W czasach PRL był członkiem PZPR, potem należał do SLD. Obecnie jest bezpartyjny.

Za największe osiągnięcie swojej niespełna dwuletniej prezydentury Piotr Grzymowicz uważa "wyrwanie Olsztyna z inwestycyjnego marazmu".

Rozpoczęto w tym czasie przebudowę ul. Artyleryjskiej, ul. Witosa i Sikorskiego oraz budowę południowo-wschodniej obwodnicy Olsztyna, a także remont czterech najważniejszych miejskich placów: Jana Pawła II, Solidarności, Konsulatu Polskiego i Jedności Słowiańskiej.

Zaplanowano ponadto budowę linii tramwajowych i utworzenie Parku Centralnego. Powstają miejski stadion i pływalnia olimpijska. Zagospodarowywane są brzegi jezior Krzywego i Długiego. Zmodernizowane zostaną planetarium i obserwatorium astronomiczne.

Grzymowicz jest żonaty, ma trzech synów - pełnoletnich Pawła i Krzysztofa oraz Marka, ucznia szkoły podstawowej. Krzysztof Grzymowicz bez powodzenia startował w ostatnich wyborach z list PSL do sejmiku warmińsko-mazurskiego.

Piotr Grzymowicz deklaruje, że wolny czas przeznacza na uprawianie sportu i czytanie książek.