66-letni Kobyliński (należy do SLD, ale startował z własnego komitetu) zdobył 50,54 proc. głosów. Na jego konkurentkę, 57-letnią niezależną radną Krystynę Danilecką-Wojewódzką głosowało 49,46 proc. wyborców.

Frekwencja wyniosła 33,76 proc.

Maciej Kobyliński urodził się w Warszawie. Jest magistrem prawa z dyplomem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po studiach zaczął pracę w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Słupsku jako referent i radca prawny. Później był zastępcą dyrektora wydziału komunikacji Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku. Następnie został dyrektorem Wojewódzkiego Zakładu Komunikacji.

W latach 1986 - 1990 był prezydentem Słupska. Później prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 1994 - 1996 był radnym miasta. W listopadzie 1996 r. został wojewodą słupskim. Funkcję tę sprawował do 1998 r. Potem znów prowadził własną działalność gospodarczą, jednocześnie był radnym województwa pomorskiego.

W 2002 r. jako kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Unii Pracy pokonał w II turze Roberta Strąka (Liga Polskich Rodzin) i został wybrany na prezydenta Słupska.

W 2006 r. najwyższy urząd w mieście zdobył w I turze pokonując czterech innych kandydatów. Startował wówczas z własnego komitetu wyborczego.

Maciej Kobyliński jest żonaty, ma dwoje dzieci i wnuczkę.