Poinformowała o tym PAP służba prasowa Gazpromu, którego prezes Aleksiej Miller wziął udział w poniedziałkowym spotkaniu prezydentów.

"Uczestnicy spotkania wskazali, że biorąc pod uwagę gotowość Rosji i Polski do realizacji nowych projektów inwestycyjnych na rynku gazu ziemnego, współpraca dwóch krajów w sferze energetycznej ma dobry potencjał dla dalszego rozwoju" - przekazała służba prasowa rosyjskiego koncernu, nie podając szczegółów.

Poinformowała ona także, iż w toku rozmów "wysoko oceniono poczynione jesienią tego roku rosyjsko-polskie uzgodnienia o partnerstwie w branży gazowej".

Służba prasowa Gazpromu przekazała również, że podczas pobytu w Warszawie Miller spotkał się z prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Michałem Szubskim.

"Pozytywnie oceniamy dynamikę rosyjsko-polskich stosunków w sferze gazowej. Niedawno nie tylko uzgodniliśmy wzrost dostaw gazu ziemnego do Polski w ramach obowiązującego kontraktu, ale także osiągnęliśmy wzajemne zrozumienie w wielu kwestiach dwustronnego partnerstwa Gazpromu i PGNiG" - zacytowała szefa Gazpromu służba prasowa koncernu.

"Dzisiaj nasza współpraca opiera się na parytecie interesów. Jasno rozumiemy, że niezależnie od okoliczności możemy rozwijać efektywną współpracę" - przytoczyła słowa Millera.