Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie jest wyceniana na 8.845,00 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,9 proc. Wcześniej metal staniał jednak o 0,6 proc.

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na marzec zwyżkowała podczas tej sesji o 1,1 proc. do 66.250 juanów (9.959 USD) za tonę, po wcześniejszym spadku o 0,5 proc.

Kontrakty na Comex w Nowym Jorku na miedź drożeją teraz o 0,8 proc. do 4,395 USD za funt, odrabiając spadek ceny o 0,7 proc.

"Na surowcach jest teraz swoiste +przeciąganie liny+, bo z jednej strony jest możliwość dalszego poluzowania polityki pieniężnej w USA, co byczo działa na rynek, ale z drugiej możliwe zacieśnienie polityki monetarnej w Chinach działa z kolei niedźwiedzio" - mówi Sun Jiegun, analityk Rising Futures Co w Guangdong.

"Niepewność w Europie związana z kryzysem zadłużenia działa niedźwiedzio, a rosnąca inflacja byczo. Spadające zapasy miedzi działają byczo i deprecjacja walut działa byczo, dlatego teraz mamy trochę przewagę byków w ciągu ostatnich kilku dni" - dodaje.