Prezes zapewnił też, że najpóźniej do końca roku zostanie wybrany doradca prywatyzacyjny. "Szczegółowy harmonogram IPO zostanie opracowany, gdy wybierzemy doradcę, ale aktualna jest nadal II połowa 2011 r. Podtrzymujemy także, że chcemy pozyskać ok. 300 mln zł" - powiedział Bogus ISB.

Prezes dodał, że doradca zostanie wybrany do końca bieżącego roku i wówczas prace nad upublicznieniem banku nabiorą tempa. Nie chciał natomiast wypowiadać się na temat losów 25-proc. pakietu akcji Banku Pocztowego należącego do PKO BP. O giełdowych planach Banku Pocztowego informowano już pod koniec ubiegłego roku, podając jako termin ewentualnego debiutu rok 2011, co później potwierdzono w połowie tego roku.

Potrzeba dokapitakizowania wynika z chęci dynamicznego rozwoju banku, który zakłada potrojenie liczby klientów detalicznych w ciągu czterech lat i posiadanie bazy klientów detalicznych na poziomie 1,5 mln w 2013. Głównym akcjonariuszem Banku Pocztowego są Poczta Polska, do której należy 75% minus jedna akcja oraz PKO BP, który posiada 25% plus jedną akcję.