Ten ostatni został wyznaczony na 28 lutego 2011 r. Na każdą dotychczasową akcję NFI Midas przysługiwać będzie jedno prawo poboru, uprawniające do objęcia czterech akcji nowej emisji.

>>> Czytaj też: Zygmunt Solorz-Żak sprzedał Polsat i buduje medialne imperium

Obecnie kapitał NFI Midas wynosi 5,91 mln zł i dzieli się na 59,1 mln akcji. Oznacza to, ze NFI Midas zdecyduje się na maksymalną emisję. Nie jest jeszcze znana cena emisyjna nowych walorów. Ma ją ustalić zarząd po uzyskaniu zgody rady nadzorczej.

Największym akcjonariuszem NFI Midas jest Nova Capital, która kilka miesięcy temu została sprzedana przez Romana Karkosika, na rzecz spółki Aero 2, kojarzonej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Ten ostatni nigdy nie potwierdził w sposób zdecydowany, że stoi za Aero 2. Ta telekomunikacyjna firma posiada częstotliwość pasma 900 MHz oraz poprzez spółkę Mobyland częstotliwość 1800 MHz. Obie spółki chcą budować sieć szybkiego mobilnego Internetu LTE (Long Term Evolutions).

>>> Czytaj też: Zygmunt Solorz-Żak - człowiek z (tele)wizją

Z kolei wczoraj NFI Midas poinformował, że w czwartek zaprasza na konferencję dotyczącą rozpoczęcia sprzedaży usług telekomunikacyjnych w technologii LTE (4G). już w pierwszym kwartale 2011 r.