Liczy na co najmniej 6 mln zł zysku netto w całym 2010 r. "Dziś złożyliśmy prospekt. Liczę na debiut na GPW w pierwszych miesiącach 2011 po zatwierdzeniu dokumentu. Oczekuję dobrych wyników Quercusa w IV kw. i imponujących w I kw. 2011, co wynika z niskiej bazy rok do roku. Liczę na co najmniej 6 mln zł na koniec 2010 roku" - powiedział Buczek na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodał, że nie będzie przeprowadzał emisji, gdyż towarzystwo nie potrzebuje środków na inwestycje, za to w kolejnych latach zyski będą raczej przeznaczane na dywidendę. TFI obecnie prowadzi łącznie 9 funduszy, a w 2011 skupi się na ich rozwijaniu, zaznaczył prezes. "Jeśli wpływy do naszych funduszy przekroczą w przyszłym roku 1 mld zł, jak to było w tym to będzie to bardzo dobrym wynikiem. Jednak nawet 50 mln zł miesięcznie, będzie wynikiem na który nie będę narzekać" – dodał Buczek.

Obecnie Quercus zarządza 1,5 mld zł aktywów. W perspektywie całego rynku TFI spodziewa się on napływu kilkunastu miliardów złotych wobec kilku w bieżącym roku (bez uwzględnienia FIZ). Po trzech kwartałach 2010 przychody spółki wyniosły 19,63 mln zł wobec 2,5 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 2,94 mln zł, wobec straty 1,76 mln zł rok wcześniej.