Wcześniej, tego samego dnia NFI Midas poinformował, że ma umowę przedwstępną nabycia 100 proc. Mobylandu za 177 mln zł. "W dniu podpisania umowy Cyfrowy Polsat złożył pierwsze zamówienie, zakładające zakup usługi transmisji 12 milionów GB z gwarantowanym okresem ważności pakietu transmisji danych do dnia 31 grudnia 2013 r. oraz ceną 0,00903 zł netto/1MB. Płatność z tytułu powyższego zamówienia nastąpi w 12 równych miesięcznych ratach począwszy od stycznia 2011 r." - czytamy w komunikacie.

Kolejne zamówienia Cyfrowy Polsat planuje składać w terminach późniejszych, a ich wartość uzależniona będzie od zasięgu geograficznego sieci Mobyland oraz wielkości zamawianej usługi transmisji danych. "Zawarcie umowy stanowi realizację strategii Cyfrowego Polsatu, zakładającej świadczenie klientom platformy usług zintegrowanych – telewizji, Internetu i telefonii komórkowej w ramach jednej umowy, opłaty abonamentowej i faktury" - czytamy dalej.

Cyfrowy Polsat (CYFRPLSAT) od lutego br. zapewnia dostęp do szerokopasmowego Internetu w technologii HSPA+. W październiku br. jego prędkość została zwiększona do 28,8 Mb/s, dzięki wykorzystaniu technologii MIMO. W I kw. 2011 r. Cyfrowy Polsat jako pierwszy dostawca w Polsce oraz czwarty w Europie zaoferuje swoim klientom Internet LTE (4G), uważany za przyszłość bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do Internetu i następcę powszechnie obecnie używanego standardu UMTS.

Spółka zamówiła już pierwszą partię modemów Speed 1000, a 1 grudnia br. ruszyły zapisy na promocję umożliwiająca skorzystanie z nowej technologii za darmo nawet przez pół roku. NFI Midas informował, że zamierza połączyć Mobyland z CenterNetem a tak powstała spółka będzie zajmowała się hurtową sprzedażą dostępu do sieci. Niedawno członkiem rady nadzorczej NFI Midas został Zygmunt Solorz-Żak. Prezes NFI Midas Wojciech Pytel informował, że spółka chce sprzedać 25 mln GB transferu w dwa lata a w 2011 r. osiągnąć z tego tytułu przychody o wartości ponad 100 mln zł.