BZ WBK

Jacek Marcinowski, dotychczasowy członek zarządu BZWBK, zostanie z dniem 1 stycznia 2011 roku prezesem BZ WBK AIB TFI - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie. Spółka podała, że Krzysztof Samotij, dotychczasowy prezes BZ WBK AIB TFI, w najbliższych miesiącach ma odejść z grupy BZ WBK.
Marcinowski, poza kierowaniem BZ WBK AIB TFI, będzie - tak jak dotychczas - nadzorował działalność BZ WBK w obszarze bancassurance i odpowiadał m.in. za strategię rozwoju bazy depozytowo-inwestycyjnej. Z końcem 2010 roku przestanie być natomiast członkiem zarządu BZ WBK.

Energomontaż-Północ

Wartość portfela zleceń Energomontażu-Północ (ENERGOPN) sięga 500 mln zł, z czego połowa przypada na rok 2011 - poinformował w czwartek dziennikarzy Włodzimierz Dyrka, prezes spółki. "Na tą chwilę mamy podpisane i wygrane kontrakty na 2011 rok w wysokości 250 mln zł, a łącznie na blisko 500 mln zł" - powiedział Dyrka.

Prezes poinformował również, że aktualnie spółka przygotowuje ofertę do przetargu na odazotowanie spalin w Elektrowni Kozienice. "Złożyliśmy także ofertę na budowę kotła do spalania biomasy w Połańcu" - dodał Dyrka.

Prezes przypomniał, że spółka czeka na rozstrzygnięcie dwóch dużych kontraktów w Opolu i Kozienicach.

TMS Brokers

Przedział cenowy w trwającej ofercie TMS Brokers został ustalony na 61-65 zł. Inwestorom zostanie zaoferowanych 1.408.000 akcji, stanowiących 40 proc. kapitału - podał TMS Brokers w czwartkowym komunikacie. W przypadku dużego zainteresowania akcjami brokera do inwestorów trafić może dodatkowe 264.000 akcji, stanowiące 7,5 proc. kapitału TMS Brokers.

Budowa księgi popytu trwać będzie od 17 do 20 grudnia, wpłaty na akcje będą przyjmowane od 21 do 23 grudnia, a debiut na NewConnect planowany jest na początek stycznia 2011 roku. Oferta publiczna TMS Brokers skierowana jest do inwestorów gotowych zainwestować równowartość 50.000 euro.

Dotychczasowi akcjonariusze zostaną objęci umową lock-up na okres 18 miesięcy od terminu debiutu. W 2009 roku TMS Brokers miał 31,9 mln zł przychodów i 17,5 mln zł zysku netto. Spółka deklaruje dywidendę na poziomie 40 proc. rocznego zysku.

Petrolinvest

Spółka paliwowa Petrolinvest (PETROLINV) podpisała umowę nabycia 60% udziałów w spółce Silurian, która Silurian zamierza oferować podmiotom posiadającym koncesje poszukiwawcze gazu łupkowego pełną obsługę projektów, poinformował Petrolinvest w komunikacie. Silurian ma docelowo trafić na rynek GPW oraz na jedną z zagranicznych giełd, być może Nasdaq lub londyński AIM.>>>>

Rafako

Spółka Rafako podpisała umowę na modernizację bloków w Elektrowni Bełchatów o wartości 186,6 mln zł, poinformowała firma w komunikacie.
"Spółka podpisała z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Elektrownia Bełchatów umowę na modernizację i remont układu podgrzewu spalin bloków nr 8,10,11,12 w Elektrowni Bełchatów o wartości 186,6 mln zł" – czytamy w komunikacie.

Votum

Kancelaria odszkodowawcza Votum zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych 20 grudnia, poinformowała spółka w komunikacie. "Będąc na rynku GPW będziemy chcieli pokazać inwestorom potencjał rynku odszkodowawczego oraz działalności, którą prowadzimy. Między innymi w tym celu przeprowadziliśmy emisję akcji, z której środki wykorzystamy na dofinansowanie dwóch spółek zależnych: VOTUM-RehaPlus S.A. oraz VOTUM Centrum Odškodnění a.s. w Brnie. Na ten cel wykorzystamy też 2,5 mln zł środków własnych" – powiedział prezes Dariusz Czyż, cytowany w komunikacie.>>>>

TVN

Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA podrzymali rekomendację "trzymaj" dla grupy medialnej TVN i dwunastomiesięczną cenę docelową dla jednej akcji spółki na poziomie 16,90 zł, wynika z raportu datowanego na 9 grudnia i odtajnionego w piątek. >>>>

Analitycy Erste podwyższyli rekomendację dla grupy medialnej TVN do „kupuj" z „akumuluj" i podnieśli cenę docelową dla jednej akcji do 21,0 zł wobec 20,0 zł poprzednio, wynika z raportu datowanego na 17 grudnia.>>>>

Cyfrowy Polsat

W raporcie z 17 grudnia analitycy Goldman Sachs obniżyli rekomendację dla akcji koncernu KGHM Polska Miedź do „neutralnie” z „kupuj”. Cena docelowa w rocznej perspektywie została utrzymana na poprzednim poziomie 171 zł. W dniu wydania raportu na warszawskiej giełdzie około godz. 11:20 za akcje KGHM płacono 155,8 zł.

Analitycy Erste podtrzymali rekomendację „akumuluj" dla Cyfrowego Polsatu i podwyższyli cenę docelową dla jednej akcji do 19,0 zł wobec 18,0 zł poprzednio, wynika z raportu datowanego na 17 grudnia.>>>>

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu zdecydowało o emisji z wyłączeniem prawa poboru do 80.027.836 akcji serii H, po cenie 14,37 zł za walor. Akcjonariusze zdecydowali również o emisji do 80.027.836 warrantów subskrypcyjnych serii H przeznaczonych dla akcjonariuszy telewizji Polsat. Każdy warrant upoważnia do objęcia jednej akcji serii H, po cenie emisyjnej 14,37 zł.

Stalprodukt

Analitycy ING podnieśli rekomendację dla spółki Stalprodukt do „trzymaj” ze „sprzedaj”. 12-miesięczną cenę docelową obniżyli o ponad 22 proc. do 285 zł z 366 zł. Raport został wydany 16 grudnia. W tym dniu na koniec sesji na warszawskiej giełdzie za papiery STALPROD płacono 304,9 zł. W piątek około godz. 11:30 akcje spółki kosztowały 305 zł.

Zmiany w indeksach

Po zakończeniu piątkowej sesji zostanie przeprowadzona kwartalna korekta indeksów Giełdy Papierów Wartościowych, poinformowała giełda w komunikacie. W indeksie WIG20 akcje TauronPE zastąpią Bioton, a do mWIG40 (oprócz Biotonu) wejdzie Cinema City, które zastąpi Ciech.
Indeks sWIG80 uzupełnią spółki: ABC Data, Ciech, City Interactive, Karen, Kruszwica, Optimus, Trion oraz TU Europa. Z tego indeksu znikną akcje spółek: Atlantis, ATM Grupa, Black Lion, Cinema City, Elstar Oil, Hutmen, MIT i Orco. >>>>