Na kandydaturę dotychczasowego zastępcy burmistrza Ostródy zagłosowało 80,58 proc. wyborców, przeciwko niemu oddano 19,42 proc. głosów. Oddano 62 głosy nieważne. Frekwencja wyniosła 17,24 proc.

Dąbrowski był jedynym ubiegającym się o fotel burmistrza Ostródy w II turze wyborów, po wycofaniu się dwóch kolejnych kandydatów na to stanowisko. Z wyborów zrezygnował najpierw Włodzimierz Brodiuk z PO, który dostał najwięcej po Dąbrowskim głosów w I turze, a potem kolejny na liście - Czesław Najmowicz z PiS.

Komisarz wyborczy w Elblągu uznał, że w tej sytuacji - zgodnie z Ordynacją Wyborczą - do II tury należy dopuścić tylko jedną osobę. Ostródzianie głosowali więc za lub przeciw kandydaturze Olgierda Dąbrowskiego. Gdyby nie uzyskał on ponad połowy ważnych głosów, to wyboru burmistrza dokonałaby rada miasta.

Odroczone o dwa tygodnie głosowania odbyły się w niedzielę w 10 gminach w Polsce, w których co najmniej jeden z kandydatów wycofał się po I turze z wyborów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.