Deutsche Bank został wyróżniony za obecność w kilku największych światowych operacji finansowych tego roku, np. wartej ponad 22 mld dolarów emisji akcji  Agricultural Bank of China. – Władze Deutsche Bank wykonały niesamowity zwrot od rozpoczęcia kryzysu finansowego. Bank stał się przyciągającą klientów instytucją oferującą własne rozwiązania, osiągnął niesamowity postęp w rozwoju na zagranicznych rynkach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, wciąż jest instytucją dochodową – stwierdził Matthew Davies z IFR. 

Czytaj też: mBank został Bankiem Najbliższym Klientowi. Alior, Nordea i Bank Pocztowy wysoko

W innych kategoriach triumfowali. Na rynku obligacji Barclays Capital, na rynku akcji Goldman Sachs. W kategorii pożyczki Bank of America Merrill Lynch. Na rynku instrumentów pochodnych ponownie Deutsche Bank. Jako doradca ds restrukturyzacji bezkonkurencyjny okazał się Rothschild.

IFR agencja informacji z rynków kapitałowych. Publikuje opisy i analizy obligacji poszczególnych państw czy kredytów. Podaje informacje na temat rynków , stóp procentowych czy kredytowych instrumentów pochodnych.Publikuje od 1974 roku.