I tak zapytaniem najszybciej zyskującym na popularności na świecie było „chatroulette” czyli strona internetowa, która losowo dobiera osoby w celu przeprowadzenia rozmowy. Zaraz po niej internauci najchętniej wpisywali „ipad”, „justin bieber” oraz „”nicki minaj”.

Za najważniejsze wydarzenia roku Google w raporcie uznał Mundial w Republice Południowej Afryki, Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, trzęsienie ziemi na Haiti, wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej oraz chmurę wulkanicznych pyłów nad Europą.

W Polsce do zapytań najszybciej zyskujących na popularności należały „farmerama”, „komixxy”, „grepolis”, „wolni farmerzy” oraz „vod”, natomiast listę najpopularniejszych fraz otwiera „nasza klasa”, zaraz po niej „gry”, allegro”, „youtube”, „onet” i „wp”.

W kategorii znane osoby, ranking rozpoczynają „justin bieber” oraz „lech kaczyński”, w kategorii telewizja – „majka” oraz „rozmowy w toku”. W dziedzinie nauki najczęściej wpisywanymi zapytaniami były „zaćmienie księżyca” i „wulkan islandia”.

Największa popularność zapytania „grzyby marynowane” w kategorii jedzenie każe przypuszczać, że właśnie tę potrawę szczególnie upodobali sobie polscy internauci.

Z okazji opublikowania raportu "Zeitgeist 2010", Google przygotował film o internetowych trendach w minionym roku, który prezentujemy poniżej.

http://www.youtube.com/watch?v=F0QXB5pw2qE