Discovery 4 w wersji opancerzonej jest wizualnie nie do odróżnienia od modelu dostępnego w salonach Land Rovera. – Powstał we współpracy z liderami branży, dzięki temu gwarantuje komfort jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa w trudnym terenie. To doskonała oferta dla agencji rządowych, organizacji oraz osób prywatnych, które przebywają w miejscach zagrożonych – przekonuje John Graham, menedżer ds. komercyjnych projektów zbrojeniowych w Land Rover.

Czytaj też: Premierowe zdjęcia z Guangzhou International Automobile Exhibition

Auto zapewnia te same właściwości terenowe, które znane są ze standardowego modelu, posiada także dodatkowe cechy, które czynią go bezpieczniejszym i bardziej stylowym. W porównaniu z poprzednim modelem – Discovery 3 – samochód wyposażony jest w 5-litrowy benzynowy silnik V8, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz jest luksusowo wykończony najwyższej jakości skórzaną tapicerką. Pomimo, że kompleksowy system opancerzenia podniósł całkowitą masę samochodu aż do 3.550 kg, dzięki zastosowaniu udoskonalonej 6-stopniowej automatycznej skrzyni biegów pancerna wersja Discovery 4 osiąga przyspieszenie od 0-100 km/h jedynie w 10,6 sekundy. Wszechstronne wnętrze o ładowności 500 kg z łatwością pomieści pięć dorosłych osób oraz ich bagaż.

– Pomimo wagi, która w związku z dodatkowym opancerzeniem uległa podwyższeniu, Land Rover Discovery 4 zachowuje swoje właściwości jezdne w każdym terenie. Zastosowanie systemu Terrain Response® sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach pasażerowie będą mogli dotrzeć do celu, a zgodność ze standardem balistycznym B6 sprawia, że bez problemu przetrwają nawet wybuch miny przeciwpiechotnej – opowiada Przemysław Szafrański, z Land Rover. Land Rover Discovery 4 w wersji opancerzonej jest wyposażony w niezależne zawieszenie pneumatyczne. Samochód posiada w standardzie specjalistyczne opony do jazdy w trudnym terenie. Dodatkowo, firma zapewnia dedykowanego konsultanta ds. bezpieczeństwa, który ściśle współpracuje z klientem w procesie sprzedaży w celu doboru optymalnego wyposażenia pojazdu. W trakcie użytkowania samochodu pakiet wsparcia zawiera szkolenia kierowców i obsługę specjalistów.