Na początek Faurecia Gorzów będzie produkować deski rozdzielcze i panele drzwiowe do nowych samochodów obu marek. Nowa inwestycja działającej od  będzie polegać na rozbudowie przedsiębiorstwa poprzez zakup dwóch ciągów produkcyjnych.

Czytaj też: Andrzej Korpak nie chce kończyć kariery w Gliwicach

Jak powiedział na konferencji prasowej szef Faurecii Gorzów Artur Zieleń, po raz pierwszy w Gorzowie będą produkowane części do Mercedesa klasy S. "Ściągamy do Gorzowa Mercedesa, co oznacza, że marka Faurecii Gorzów też będzie bardziej rozpoznawalna" - zaznaczył. Do rozpoczęcia produkcji niezbędna jest rozbudowa hali produkcyjnej, dobudowa wiaty logistycznej, magazynów surowców do produkcji, pomieszczeń warsztatowych i biurowych. Prace budowlane mają ruszyć w styczniu.Wydatki planowane na inwestycję to ok. 40 mln zł do końca 2013 roku.

W bieżącym roku Kostrzyńsko-Słubickia Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 12 zezwoleń; inwestorzy zadeklarowali łącznie 539,5 mln zł wydatków na inwestycje przy stworzeniu 2694 nowych miejsc pracy. Z 12. zezwoleń siedem dotyczy nowych inwestycji, pięć - rozbudowy firm działających już w Strefie. Cztery projekty zostaną zrealizowane w Kostrzynie nad Odrą, trzy w Gorzowie Wlkp., po jednym w Słubicach, Poznaniu, Karlinie, Swarzędzu i Stęszewie.