Ministerstwo skarbu poinformowało w środę, że po listopadowym debiucie GPW resort skierował wniosek o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia m.in. w sprawie powołania nowych członków Rady Giełdy.

>>> Czytaj też: GPW chce pozostać najbardziej dynamiczną giełdą Europy w 2011 roku

"Intencją MSP jest wprowadzenie do Rady Giełdy kandydatów spełniających najwyższe merytoryczne i korporacyjne standardy, zapewniając tym samym kontynuację misji GPW jako regionalnego centrum finansowego" - podkreślił resort.

Zaznaczył jednak, że obecnie są prowadzone konsultacje dotyczące "zgód korporacyjnych, jakie kandydaci do Rady Giełdy powinni otrzymać od swoich obecnych pracodawców, aby uzyskać status członka Rady". "Konsultacje te nie zostały jeszcze zakończone. Pełnomocnik ministra skarbu złożył wniosek o usunięcie z agendy zwołanego na środę walnego zgromadzenia - punktu dotyczącego zmian składu Rady Giełdy" - dodano.

MSP planuje skierować do zarządu GPW wniosek o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zaraz po zakończeniu konsultacji z kandydatami do Rady.

GPW zadebiutowała na warszawskim parkiecie na początku listopada. Wartość oferty publicznej GPW wyniosła 1,2 mld zł. Oferta dotyczyła ok. 64 proc. akcji Giełdy; w rękach Skarbu Państwa pozostało 35 proc. walorów.