John Penrose, minister turystki i dziedzictwa narodowego Wielkiej Brytanii, ogłosił, że przejście dla pieszych przy ulicy Abbey Road, widniejące na okładce jednej z płyt Beatlesów, zostało wpisane na listę obiektów chronionych. „Zebra na przejściu w Londynie nie jest zamkiem ani katedrą, ale 10 minut sesji zdjęciowej w pewien sierpniowy poranek 1969 roku daje jej takie same prawa do byciu częścią kulturowego dziedzictwa”- mówił Penrose.

Przejście stało się sławne dzięki zespołowi The Beatles, a turyści odwiedzający Londyn często robią sobie w tym miejscu zdjęcia. W lutym na listę obiektów chronionych został wpisany budynek studia nagraniowego Abbey Road, po tym jak spółka EMI ogłosiła decyzję o próbie jego sprzedaży.

Od miesiąca płyty z muzyką Beatlesów można kupić w internetowym sklepie iTunes firmy Apple. Niesłabnąca popularność zespołu cieszy jej byłego członka Paula McCartney’a. „To był wspaniały rok dla mnie i dla The Beatles, a wiadomość o zachowaniu przejścia przy Abbey Road jest wisienką na torcie”- napisał w oficjalnym oświadczeniu muzyk.