Jak poinformowała GPW w piątek w komunikacie, faza notowań ciągłych zarówno dla akcji, jak i innych instrumentów rynku kasowego, w tym obligacji, będzie trwała do godziny 17.20, czyli o 70 minut dłużej niż dotychczas.

Notowania w systemie notowań ciągłych z wyłączeniem instrumentów pochodnych oraz obligacji odbywać się będą według nowego harmonogramu. Od godz. 8 do 9 będą przyjmowane zlecenia przed otwarciem sesji; o godz. 9 nastąpi otwarcie, czyli określenie kursu; od 9 do 17.20 nastąpi tzw. faza notowań ciągłych; w godz. 17.20 - 17.30 będą przyjmowane zlecenia na zamknięcie; o godz. 17.30 nastąpi zamknięcie sesji, czyli określanie kursu na zamknięciu, a w godz. 17.30 - 17.35 - dogrywka.

>>> Czytaj też: Zobacz, jak wygląda nowy harmonogram sesji na GPW

Na rynku akcji czas dogrywki zostanie skrócony do 5 minut. Po zakończeniu sesji nie będzie organizowana faza przyjmowania zleceń na następną sesję. Na rynku obligacji dogrywka nie będzie przeprowadzana. Po zakończeniu sesji utrzymana będzie faza przyjmowania zleceń na następną sesję.

Na rynku instrumentów pochodnych faza notowań ciągłych będzie się rozpoczynać tak jak dotychczas, czyli o godz. 8.30, natomiast dalszy przebieg notowań będzie przebiegał według harmonogramu.

Według prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego, wydłużenie do godziny 17.30 notowań na GPW spowoduje większe zainteresowanie warszawską giełdą wśród inwestorów międzynarodowych.