"Prognozujemy, że gra na wszystkich trzech platformach zarobi w perspektywie najbliższych trzech lat od premiery około 150 mln zł na poziomie operacyjnym" - czytamy w raporcie specjalnym poświęconym spółce Optimus. 

>>> Polecamy: Na polską grę "Wiedźmin 2: zabójca królów" czeka cały świat

Analitycy zwracają uwagę, że W odróżnieniu od części pierwszej gra ma się pojawić na wszystkich trzech platformach (PC, XBOX360 i PS3). Ponadto dzięki wyrobionej poprzez sukces pierwszej części marce należy oczekiwać, że sequel przygód Wiedźmina sprzedawać się będzie w przypadku platformy PC zdecydowanie lepiej niż to miało miejsce w przypadku Wiedźmina 1. Co więcej rozpoznawalność gry wśród graczy spowodowała, że warunki licencyjne na jakich sprzedawana będzie druga część są znacznie korzystniejsze dla CD Projektu niż przy sprzedaży części pierwszej. 

>>> Czytaj również: Wiedźmin, Painkiller, Call of Juarez - gry komputerowe to polski hit eksportowy

"Największym źródłem wartości w Optimusie jest w powszechnej opinii inwestorów gra Wiedźmin, której druga część Wiedźmin2: Zabójcy królów w wersji na komputery PC ma premierę zaplanowaną na 17 maja 2011 roku. Pierwsza część okazała się olbrzymim sukcesem sprzedając się na całym świecie w 1,7 mln egzemplarzy, a gra bardzo dobrze przyjęta została zarówno przez graczy jak i przez branżowe portale.

Za sukcesem sprzedażowym nie szedł jednak duży sukces finansowy, gdyż pierwsza część sagi zarobiła zaledwie około 3 mln zł. W przypadku drugiej części spodziewamy się jednak duźo większego wpływu na wyniki generowane przez Optimusa" - czytamy dalej w raporcie. Analitycy szacują przychody z drugiej części Wiedźmina na 195,2 mln zł a dotychczasowe koszty jego produkcji na ok. 30 mln zł. Uwzględniając dodatkowe koszty (m.in. związane z marketingiem) projekt ma przynieść - według szacunków DI BRE - ok. 150 mln zł zysku operacyjnego. Gry komputerowe "Wiedźmin" są oparte na bestsellerowej serii opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego.