Innowacyjny pojazd jest w pełni napędzany energią elektryczną. Ma 15 m długości i pomieści aż 23 pasażerów. Komfort płynnego wsiadania i wysiadania z autobusu ma zapewnić 16 otwieranych do góry drzwi (tzw. lambo doors).

Jak zapewnia producent Superbusa, nowy pojazd ma sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Superszybki autobus nie będzie miał stałej trasy przejazdu przez dane miasto, a jego rozkład będzie dostosowany do potrzeb pasażerów, tak, aby nie musieli przesiadać się do innych środków lokomocji. Autobus jest przystosowany do poruszania się po miejskich drogach, ale twórcy Superbusa planują już wprowadzenie specjalnych pasów na autostradach, na których mógłby rozwijać duże prędkości.

Dwie odrębne kabiny w Superbusie zaprojektowane są z myślą zarówno o pasażerach podróżujących indywidualnie, jak i w grupach. Cechą charakterystyczną tego autobusu rodem z filmów science-fiction jest luksus. Podróżowanie nim ma więc przypominać jazdę ekskluzywną limuzyną. Każdy z pasażerów, siedząc w komfortowych ergonomicznych fotelach, będzie miał możliwość korzystania z Internetu i telewizji.

Mimo zawrotnej prędkości, którą może osiągać Superbus, ma on spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Gwarancją tego ma być system automatycznego wykrywania przeszkód za pomocą radaru oraz system elektronicznej nawigacji, w które będzie wyposażony nowy model.

Prototyp pojazdu zostanie zaprezentowany na rozpoczynających się 10. kwietnia światowych targach transportu publicznego UITP w Dubaju (World Exhibition of the International Association of Public Transport).

Aby obejrzeć galerię kliknij zdjęcie poniżej