Indeks Hang Seng wzrósł o 0,66 proc. do poziomu 24.133,45 pkt.

Indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 0,90 proc. i wyniósł 9.641,18 pkt.

Chiński Shanghai Composite Index wzrósł na zamknięciu o 1,0 proc. i wyniósł 3.050,40 pkt.

„Na parkietach azjatyckich dziś rano przeważały zwyżki. Nikkei zyskał 0,9 proc. dzięki drożejącym akcjom producentów samochodów, które bank inwestycyjny Nomura określił wcześniej jako wyprzedane. Kospi wzrósł o 1,6 proc. po tym jak bank centralny utrzymał prognozy wzrostu gospodarczego na ten rok i nieznacznie podniósł je na 2012 r. mimo oczekiwanego wzrostu inflacji w tym roku do 3,9 proc. (wcześniej oczekiwano 3,5 proc.). Kwadrans po ósmej o 0,6 proc. rósł Hang Seng, a o 0,3 proc. SCI.” – komentuje Emil Szweda z Noble Securities.

Jak dodaje analityk, inwestorzy mają nadzieję, że publikowane jutro wstępne dane o wzroście chińskiego PKB wskażą na dalszy wzrost gospodarczy.

INDEKSY AZJATYCKIE - 13.04.2011
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)844,596,080,73%
NIKKEI 2259641,1885,920,9%
HANG SENG24135,03158,660,66%
SHANGHAI SE COMPOSITE3050,4029,030,96%
SHENZHEN SE COMPOSITE1286,7114,501,14%
TAIWAN TAIEX8780,2047,610,55%
KOSPI2121,9232,521,56%
S&P/ASX 2004911,0012,300,25%
S&P ASIA 50 INDEX CME3610,61-72,09-1,96%
MSCI ASIA APEX 50914,4912,781,42%