Dotychczas poznaliśmy dane finansowe 32 spółek wchodzących w skład S&P 500. Zanotowały one średnio rzecz biorąc 0,8 proc. spadek zysku netto, a o 3,3 proc. skurczyły się ich przychody. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku wzrósł natomiast o 1,2 proc. wskaźnik zysku na akcję. Amerykańskie blue chipy, wchodzące w skład średniej giełdowej Dowa, które dotychczas zaprezentowały raporty kwartalne to potentat rynku wyrobów z aluminium Alcoa, banki J.P. Morgan Chase i Bank of America oraz koncern Johnson & Johnson. Ich czysty zarobek jest o 11,1 proc. wyższy niż przed rokiem, a dynamika przychodów wynosi – 7,12 proc. Zysk na akcję wzrósł aż o 15,5 proc.

W poniedziałek wyniki zostały zepchnięte na dalszy plan przez niepokojące wiadomości napływające ze wszystkich stron świata. W Chinach, już po raz czwarty w tym roku, podniesiono stopę rezerw obowiązkowych, która kształtuje się obecnie już na poziomie 20,5 proc. Z Europy dotarły doniesienia prasowe, że władze Grecji poprosiły o restrukturyzację długu na ostatnim posiedzeniu Ecofin, które miało miejsce w pierwszej połowie kwietnia. Najgorsze dla giełdowych byków wieści dotarły jednak z drugiej strony Atlantyku. W poniedziałek agencja Standard&Poor’s obniżyła perspektywę długoterminowego długu Stanów Zjednoczonych do negatywnej, jednocześnie utrzymując ocenę wiarygodności na najwyższym poziomie AAA. W rezultacie główne amerykańskie indeksy spadały nawet o ponad 2 proc., ale ostatecznie zarówno S&P 500, jak i Dow Jones Industrial Average straciły po 1,1 proc. Indeks S&P 500 zdołał zakończyć dzień powyżej kluczowej bariery 1300 punktów. We wtorek od początku sesji indeksy nieznacznie zyskiwały.

Lepsze od oczekiwań wyniki przedstawiły dziś legendarny bank Goldman Sachs i koncern Johnson & Johnson, a liczba rozpoczętych budów domów wzrosła w marcu o 7,2 proc. Indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,2 proc., a wzrostom przewodziły właśnie drożejące o 3,3 proc. papiery Johnson & Johnson. Jeszcze dziś uczestnicy rynku poznają wyniki gigantów sektora technologicznego, firm: Google, IBM, Intel i Yahoo. Pod koniec sesji znacznie mocniej rosły indeksy europejskich blue chipów: DAX zwyżkował o 0,6 proc, FTSE 100 o 0,8, a CAC 40 0 1,1 proc.