W zestawieniu zdecydowanie prowadzi województwo Mazowieckie skupiające 236 spośród 500 największych polskich przedsiębiorstw. Na dalszych miejscach znalazły się województwa Wielkopolskie, Śląskie, Dolnośląskie i Małopolskie.

>>> Zobacz: PKN Orlen, PGNiG i PGE to największe polskie firmy z Listy 500

Na drugim biegunie rankingu znalazły się województwa o najmniejszej liczbie central dużych firm. Najmniej dużych firm ma siedzibę w Lubuskiem, Zachodniopomorskiem, Warmińsko-Mazurskiem i Opolskiem.

Z Listy 500 wynika również, że proces koncentracji polskiego biznesu narasta. W porównaniu z 2001 r. odsetek firm z siedzibą w województwie Mazowieckim zwiększył się z 38 do 47 proc. Wyraźny wzrost liczby dużych przedsiębiorstw miał także miejsce w województwach Dolnośląskim i Wielkopolskim. Najbardziej zmniejszył się udział województw Śląskiego, Łódzkiego i Zachodniopomorskiego.

>>> Czytaj też: Polski eksport goni Europę. Zobacz, co sprzedajemy za granicę

Polski biznes lokuje się w dużych miastach. Zdecydowanym liderem, skupiającym ponad 40 proc. największych firm, jest Warszawa. Na kolejnych miejscach znalazły się stolice największych województw: Wrocław, Poznań, Kraków i Katowice. W rankingu dobrze prezentuje się również Trójmiasto.