Indeks Nikkei 225 spadł na zamknięciu o 1,17 proc. i wyniósł 9.558,69 pkt.

Chiński Shanghai Composite Index spadł na zamknięciu o 0,9 proc. i wyniósł 2.939,52 pkt.

„Indeksy giełd azjatyckich spadały dziś rano, a zakres spadków wahał się od 0,5 proc. (Kospi) do 1 proc. (Hang Seng, Nikkei). Inwestorzy są zawiedzeni publikacją kolejnych prognoz finansowych japońskich spółek (tym razem chodzi o Nintendo)” – twierdzi Emil Szweda z Noble Securities.

I jak dodaje analityk, trudno będzie dziś liczyć na zmianę nastrojów, przynajmniej nie w pierwszej części dnia.

Ważne dane dla azjatyckich inwestorów mogą nadejść jutro, gdyż jak wylicza Szweda, w środę poznamy dane z Japonii dotyczące handlu detalicznego, obejmujące już marzec, a więc mówiące więcej o gospodarce japońskiej po trzęsieniu ziemi.

INDEKSY AZJATYCKIE - 26.04.2011
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)833,64-7,04-0.84%
NIKKEI 2259558,69-113,27-1.17%
HANG SENG24007,38-130,93-0.54%
SHANGHAI SE COMPOSITE2938,98-25,97-0.88%
SHENZHEN SE COMPOSITE1232,80-16,78-1.34%
TAIWAN TAIEX8948,14-2,61-0.03%
KOSPI2206,30-9,70-0.44%
S&P ASIA 50 INDEX CME3705,00-1,82-0.05%
MSCI ASIA APEX 50928,20-4,44-0.48%