Na PGE Arena Gdańsk trwają intensywne prace wykończeniowe. "Przystąpiliśmy do wykładania parkietu w stadionowej restauracji oraz kafelek w innych punktach gastronomicznych. Montujemy także wykładziny w lożach VIP" - powiedział PAP menedżer ds. komercjalizacji Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Dawid Szpinek.

Na stadionie rozpoczął się także montaż krzesełek. Na początek zainstalowano 80 fotelików w strefie biznesowej. 20 kwietnia na stadion powinna dotrzeć kolejna, licząca pięć tysięcy siedzisk transza. Ten etap prac ma zostać zakończony w maju.

>>> Polecamy: Na Euro 2012 przyjadą głównie... Polacy i Ukraińcy

Na gdańskim obiekcie zamontowane zostaną trzy rodzaje krzesełek. 400 trafi do lóż VIP, a 1385 na miejsca biznesowe. Najprostsze siedziska pojawią się na trybunach - będzie ich 44 tysiące.

"Krzesełka występują w sześciu odcieniach zieleni, od jasnooliwkowej do ciemnozielonej. Montowane będą jako mozaika, z uwzględnieniem wytycznych, że na dole trybun dominować będą kolory jaśniejsze, a na górze ciemniejsze" - dodał Szpinek.

>>> Zobacz też: Montaż krzesełek na Stadionie Narodowym (ZDJĘCIA)

Koniec budowy PGE Arena Gdańsk zaplanowano na 30 kwietnia, nie oznacza to jednak, że wszyscy robotnicy opuszczą tego dnia stadion. "Do tego czasu zakończymy zasadnicze roboty budowlane, ale później musimy wykonać ostatnie prace związane z montażem i obsługą urządzeń IT oraz testowaniem różnych systemów" - powiedział PAP rzecznik prasowy Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Michał Fijałkowski.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Trybuny pomieszczą 44 tysiące kibiców. Zakończenie realizacji zaplanowano na 30 kwietnia, a 9 czerwca odbędzie się na tym obiekcie towarzyski mecz piłkarski Polska - Francja.

Aby obejrzeć galerię zdjęć prac wykończeniowych na PGE Arenie Gdańsk kliknij w obrazek poniżej.