Kurs EUR/USD poruszał się dziś w wąskim przedziale 1,4650-1,4700. Wzrostu zmienności na rynku spodziewać można się w godzinach wieczornych wraz z rozpoczęciem publicznego wystąpienia szefa Fed. Będzie to pierwsza konferencja prasowa do decyzji monetarnej Fed z tego też względu inwestorzy będą bacznie analizować każde słowo. Prawdopodobnie B. Bernanke potwierdzi przeprowadzenia do końca programu QE II, nie poruszając jednocześnie kwestii ewentualnej dalszej stymulacji amerykańskiej gospodarki.

Istotniejszego wpływu na rynek nie wywarły dzisiejsze publikacje makroekonomiczne. Zamówienia na dobra trwałego użytku w USA wzrosły w marcu o 2,5 proc. m/m, podczas gdy oczekiwano zwyżki o 2 proc. m/m. Z kolei ta sama pozycja po wykluczeniu środków transportu wzrosła w marcu o 1,3 proc. m/m, oczekiwano 1,8 proc. m/m.

Złoty umocnił się dziś w relacji do euro do poziomu 3,9212. Dopiero godziny popołudniowe przyniosły lekkie odreagowanie na parze EUR/PLN. Z kolei pod wpływem utrzymującej się słabości amerykańskiej waluty kurs USD/PLN spadł do poziomu 2,6713.