Tablety Sony będą wyposażone w system operacyjny Android od Google. Najnowsze modele S1 i S2 trafią do sprzedaży jesienią, jednak ich cena nie została jeszcze ujawniona.

Sony S1 wyposażony będzie w ciekłokrystaliczny wyświetlacz o przekątnej 9,4 cala i rozdzielczości 1280x800. Wewnątrz tabletu pracuje procesor Nvidia Tegra 2. Zarówno z przodu, jak i z tyłu urządzenia znajdują się kamery. 

>>> Czytaj też: Apple pozwał Samsunga o skopiowanie iPhone'a i iPada

Tablet S2, wyglądem przypominający mały laptop, ma podwójny 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1024x480 i również jest wyposażony w kamerę. Dla porównania, przekątna iPada wynosi 9,7 cala. Oba modele – S1 i S2, mają dostęp do sieci 3G i 4G oraz do usługi PlayStation Suite.

Sony jest ostatnim z 10 największych graczy na rynku komputerów przenośnych, który ogłosił plany wejścia na lukratywny rynek tabletów. Jest o co walczyć, bo jak wynika z danych firmy Strategy Analytics, wartość tego segmentu ma wzrosnąć do 49 mld dol. w 2015 r. 

>>> Czytaj też: Apple będzie dominował na rynku tabletów do 2015 roku

Zdaniem analityków Deutsche Bank AG, tak późna decyzja Sony może osłabić przewagę jego tabletów wobec głównych rywali – Samsunga Galaxy Tab oraz iPada od Apple. „Sony powinien wejść na rynek przynajmniej wtedy, gdy Samsung przedstawiał swój pierwszy tablet. Spędzili zbyt dużo czasu na projektowaniu. Należało zrobić szybki krok. Teraz Sony raczej nie ma szans na dogonienie Samsunga” – uważa Yasuo Nakane z Deutsche Banku.

Nieco większy optymizm wyraża Jay Defibaugh z MF Global FXA Securities w Tokio. "Mają szansę i muszą ją wykorzystać. Tabletów Sony nie nazwałbym jednak iPad killerami. W tej chwili na rynku nie ma niczego, co można nazwać iPad killerem” – twierdzi analityk.