| EUR/PLN | 4.3545 | minus | -0.0102 PLN |
| USD/PLN | 3.4797 | minus | -0.0030 PLN |
| CHF/PLN | 3.6254 | minus | -0.0081 PLN |
| GBP/PLN | 5.4618 | plus | 0.0044 PLN |
2011-05-04 18:27 , ostatnia aktualizacja: 2011-05-04 23:25
Koncern Bayerische Motoren Werke, światowy lider produkcji luksusowych samochodów, zanotował rewelacyjne wyniki w pierwszym kwartale. Niemal czterokrotny wzrost zysku firma zawdzięcza bardzo wysokiej sprzedaży.

Koncern Bayerische Motoren Werke, światowy lider produkcji luksusowych samochodów, zanotował rewelacyjne wyniki w pierwszym kwartale. Niemal czterokrotny wzrost zysku firma zawdzięcza bardzo wysokiej sprzedaży.
Fot. Bloomberg

Koncern Bayerische Motoren Werke, światowy lider produkcji luksusowych samochodów, zanotował rewelacyjne wyniki w pierwszym kwartale. Niemal czterokrotny wzrost zysku firma zawdzięcza bardzo wysokiej sprzedaży.
Fot. Bloomberg

BMW
Fot. Bloomberg

BMW 6 Cabrio (1) – for. Materiały prasowe BMW Group
Fot. Forsal.pl

BMW 6 Cabrio (2) – for. Materiały prasowe BMW Group
Fot. Forsal.pl

Warszawska premiera nowego BMW X3 (4) – fot. materiały prasowe BMW Group Polska
Fot. Forsal.pl

BMW
Fot. Bloomberg

Artystyczna wizualizacja nowego BMW Megacity
Fot. Bloomberg
Zysk netto BMW wzrósł prawie czterokrotnie w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku do 1,21 mld euro. Przychody w trzech pierwszych miesiącach podskoczyły o 29 proc. do 16 mld euro. Zysk operacyjny motoryzacyjnej spółki wyniósł 1,9 mld euro i znacznie przebił oczekiwania analityków przepytywanych przez agencję Bloomberg, którzy prognozowali wynik średnio na poziomie 1,54 mld euro.
„Wygenerowaliśmy rekordowe zyski i sprzedaliśmy więcej samochodów, niż kiedykolwiek wcześniej”- skomentował wysokie wyniki Norbert Reithofer, prezes spółki.
W pierwszym kwartale BMW dostarczyło dwukrotnie więcej samochodów z serii 5 niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a sprzedaż modeli X3 podskoczyła o 94 proc. Tak szybki wzrost BMW zawdzięcza głównie dużemu popytowi w Chinach i zwiększającym się wydatkom w USA.
Średnio każdy wyprodukowany przez BMW samochód wygenerował 4462 euro zysku. To rekordowa kwota w 95-letniej historii tej marki. Wynik ten przebija także rezultaty z pierwszego kwartału największych konkurentów BMW, kontrolowanej przez Daimlera spółki Mercedes-Benz oraz należącego do Volkswagena Audi.
Koncern prognozuje, że w tym roku sprzeda grubo ponad 1,5 mln samochodów. Do 2020 roku wynik ten ma sięgnąć 2 mln pojazdów, także dzięki rozwinięciu i wprowadzeniu modeli napędzanych elektrycznie z tzw. linii „i”.
| TANIE kredyty mieszkaniowe BEZPŁATNE porównanie. SPRAWDŹ! | Oszczędzaj na lokacie 8,5% Sprawdź! | Kredyty dla firm Porównaj i wybierz najlepszy! | 300 zł premii za otwarcie konta i Premia do 300 zł.Sprawdź teraz!. |

2012-05-26 04:12
Gdy dwie wielkie organizacje płatnicze Visa i MasterCard dzielą skórę na niedźwiedziu i targują się o wysokość prowizji interchange, pod ich nosem powstaje konkurencja, która w ciągu najbliższych lat może odebrać im 700 tys. klientów. »

2012-05-25 22:52
Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami, a w centrum uwagi znalazła się wypowiedź wicepremier Hiszpanii wskazująca na kłopoty finansowe hiszpańskich regionów. Mimo spadków, zakończony właśnie tydzień był i tak najlepszy w maju.»

opiniakryzys gospodarczyUnia Europejskaeuro
2012-05-25 22:35
Nikt nie wie, czy nadchodzący kryzys finansowy będzie krótki, jak po upadku Lehman Brothers, czy długi i bolesny, jak Wielka Depresja, która doprowadziła do upadku wielu banków. »

polityka i gospodarkamakroekonomia
2012-05-25 22:33
Zaostrza się kampania prezydencka w USA, pełna wzajemnych oskarżeń i ataków personalnych. Prezydent Barack Obama atakuje swego republikańskiego oponenta Mitta Romney'a jako bezlitosnego kapitalistę, Romney oskarża go o powiększenie długu publicznego.»

rozrywkapolityka i gospodarkaeuro2012finanse
2012-05-25 21:39
Klubowa piłka na Wschodzie kojarzy się z coraz większymi sukcesami odnoszonymi dzięki milionom dolarów wpompowywanych przez oligarchów. W przypadku Rosji to jednak nieprawdziwy stereotyp.»

2012-05-25 21:33
W niecałe dwa miesiące po opublikowaniu krytykującego Izrael wiersza niemiecki laureat literackiej nagrody Nobla Guenter Grass ponownie wdał się w poetycką polemikę na aktualny polityczny temat - tym razem postępowania UE wobec pogrążonej w kryzysie Grecji.»

lotnictwokolejtransporteuro2012
2012-05-25 21:33
PKP IC, OLT Express, Eurolot i PolskiBus.com walczą o kibiców. Już brakuje najtańszych biletów lotniczych. Lada dzień zacznie się szturm na kolej.»

2012-05-25 21:30
Mężczyźni nie chcą, by protesty zakłócały im oglądanie meczów.»

2012-05-25 21:29
Facebook otworzył właśnie swój oddział nad Wisłą. Choć za pozyskaniem biura tego serwisu lobbowały największe polskie miasta, ostatecznie padło na stolicę. Teraz spółkę czeka wybór polskiego szefa, który będzie pracował nad zwiększeniem przychodów serwisu.»

marketingeuro2012finanse osobiste
2012-05-25 21:24
Dobra gra nie wystarczy, by podpisać intratny kontrakt. Potrzebne są odpowiednie kontakty. Dlatego nawet najwięksi futboliści powierzają kariery specjalistom.»
Zawód: agent piłkarski, czyli wielkie pieniądze na boisku
Jak optymizm i pesymizm powodują spadek cen ropy
Sztuczna inteligencja może pojawić się wcześniej niż reforma emerytalna
60 lat NATO – potężny Sojusz na niebezpiecznym rozdrożu
Dzieje powojennej Europy zmierzają do katastrofy| EUR/PLN | 4.3545 | minus | -0.0102 PLN |
| USD/PLN | 3.4797 | minus | -0.0030 PLN |
| CHF/PLN | 3.6254 | minus | -0.0081 PLN |
| GBP/PLN | 5.4618 | plus | 0.0044 PLN |
Fundusze dłużne na łasce Grecji



