Logowanie / Rejestracja
Logowanie do e-Dziennik Gazeta Prawna

Jeżeli nie posiadasz konta w
serwisie zarejestruj się tutaj

forsal.pl - Giełda Waluty Finanse

statystyki

An-124 Rusłan - samolot-gigant wylądował na lotnisku w Rzeszowie (ZDJĘCJA)

26 lipca 2011, 10:16
 • 0
 • Drukuj

An-124 Rusłan - drugi co do wielkości samolot transportowy świata wylądował wczoraj na lotnisku w Rzeszowie. Zobacz zdjęcia latającego giganta oraz ludzi, którzy chcieli go zobaczyć na żywo.Drugi co do wielkości samolot transportowy na świecie An-124 Rusłan wylądował wczoraj po południu na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem.

An-124 Rusłan to czterosilnikowy, odrzutowy samolot transportowy produkcji radzieckiej, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Antonowa. Obecnie wielkością ustępuje maszynie opartej na jego konstrukcji, czyli An-225 Mrija oraz pasażerskiemu Airbusowi A380.

POLECAMY:

>>> Antonov An-225 - największy samolot transportowy świata (ZDJĘCIA)

>>> Airbus A380 - zobacz zdjęcia największego samolotu pasażerskiego świata

"To nie będzie jego ostatnia wizyta. Podpisaliśmy kontrakt długoterminowy. Będziemy transportowali towary na drugi kontynent" – powiedział portalowi Nowiny24 Stanisław Nowak, prezes spółki Port Lotniczy "Rzeszów – Jasionka”.

Lotnisko w Jasionce odprawiło w minionym roku ponad 450 tys. pasażerów.

Aktualnie z Jasionki można dolecieć bezpośrednio do 10 lotnisk w Europie, m.in. do: Bristolu, Birmingham, Dublina, Frankfurtu oraz Warszawy. Połączenia realizowane są przez Ryanair, Lufthansę i PLL LOT. W ruchu czarterowym port obsługuje połączenia z Egiptem, Grecją, Tunezją i Turcją.Źródło:forsal.pl
 • 0
 • Drukuj

Najnowsze komentarze:

  Forsal.pl | Najnowsze artykuły

  Tylko na Forsal.pl

  Infografiki, wykresy, mapy

  wszystkie »

  Finansopedia forsal.pl

  popularnenajnowsze