Pod koniec sierpnia, w związku niestabilnością rynków finansowych, ministerstwo skarbu zdecydowało o czasowym zawieszeniu oferty publicznej PKO BP.

"Na przełomie października i listopada będziemy analizowali sytuację na rynkach i będziemy wtedy podejmowali decyzję" - powiedział Grad dziennikarzom w piątek w Będzinie (Śląskie).

"Mieliśmy rację (...), żeby zawiesić (ofertę publiczną - PAP), bo widzimy jak niestabilna jest sytuacja na rynkach kapitałowych i finansowych" - dodał Grad.

Zaznaczył, że dziś nikt nie wie, kiedy rynki się ustabilizują. Podkreślił, że w sprawie PKO BP nie ma presji, bo zaplanowane na 15 mld zł tegoroczne przychody z prywatyzacji nie są zagrożone.

"Będziemy cierpliwie czekali i gdzieś pod koniec października ostatecznie zdecydujemy" - mówił minister.

W drugiej połowie lipca MSP informowało, że wtórna oferta publiczna akcji PKO BP planowana jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2011 roku. Ma ona obejmować pakiet akcji należących do Banku Gospodarstwa Krajowego, stanowiących 10,25 proc. wszystkich akcji PKO BP, oraz część pakietu należącego do Skarbu Państwa (do 5 proc. wszystkich akcji banku).