Według wstępnych danych, łącznie w ciągu ośmiu miesięcy tego roku na lotnisku obsłużonych zostało 6,26 mln pasażerów, czyli o 6,8 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

"Ciągle nie udało się jednak pobić rekordu z 2008 r., kiedy to w ciągu ośmiu miesięcy z lotniska skorzystało ponad 6,5 mln pasażerów. Cieszymy się z każdego wzrostu, choć w porównaniu do wzrostów w innych portach europejskich w naszym mogłoby być lepiej" - powiedział.

Nadal bardzo wysoki wzrost notowany jest w ruchu krajowym. Od początku roku obsłużono w tym segmencie prawie 695 tys. osób (o 19,5 proc. więcej niż w tym samym czasie 2010 r.). W ruchu międzynarodowym od początku roku odprawiono 5,56 mln osób (wzrost o 5,4 proc.).

Liczba operacji lotniczych ogółem wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku o 1,7 proc. i wyniosła w sierpniu 13,1 tys.

"Tegoroczne wyniki są zdecydowanie lepsze niż w ub.r., więcej osób podróżuje, szczególnie w sezonie wakacyjnym" - powiedział.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2010 r. z usług lotniska skorzystało ponad 8,7 mln pasażerów, co stanowiło blisko 43 proc. całkowitego ruchu w Polsce. W tym roku władze lotniska szacują, że zostanie obsłużonych ok. 9 mln osób. W ciągu roku w porcie wykonywanych jest prawie 140 tys. operacji lotniczych.