Jak podała Gazeta Wrocławska prace konstrukcyjne zostały już zakończone. Sky Tower brakuje jeszcze części elewacji oraz wykończenia wnętrza. Prace te mają trwać ponad rok, a w grudniu przyszłego roku do budynku mają wprowadzić się pierwsi lokatorzy.

Wieżowiec mierzy 212 m i w Polsce ustępuje tylko Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie.

Aby zobaczyć zdjęcia obecnego stanu Sky Tower kliknij na zdjęcie poniżej:

„Jak na razie sprzedaliśmy ok. 25 proc. mieszkań” - powiedział inwestor Leszek Czarnecki. Miliarder zdradził również, że zdecydowaną większość powierzchni biurowych w wieżowcu zajmą jego firmy z Getin Holding. W wieżowcu apartament będzie miał również sam Czarnecki podaje Gazeta Wrocławska.

„Sky Tower powstaje z myślą o ludziach, którzy będą w nim mieszkali, pracowali czy po prostu odwiedzą kompleks, aby zrobić zakupy w galerii. Teraz, gdy zakończyliśmy kluczowy etap prac, moment kiedy będą w pełni korzystać z najlepszych europejskich standardów, jest już bardzo blisko” - powiedział Czarnecki. Jak podał serwis naszemiasto.pl inwestor dodał, że Sky Tower jest dowodem na to, że we Wrocławiu jest miejsce na rozmach i inwencję.

Liczący 50 pięter, najwyższy budynek we Wrocławiu jest widoczny ze szczytu Śnieżki w Karkonoszach. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 171 000 m kw. Koszty całej inwestycji wynoszą 1 mld zł, czytamy na portalu naszemiasto.pl.

>>> Polecamy również: W Krakowie powstanie najwyższy drapacz chmur w Europie (ZDJĘCIA)