Zakłady Tłuszczowe Kruszwica

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica zawarła z firmą Unilever Supply Chain Company AG umowę na dostawę rafinowanego oleju rzepakowego o wartości ok. 33 mln euro tj. ok. 139 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie.

PBG

Firma budowlana PBG ma obecnie skonsolidowany portfel o wartości 5 mld zł, a oprócz tego złożyła oferty na przetargi warte łącznie 20 mld zł, powiedział agencji ISB wiceprezes firmy Przemysław Szkudlarczyk. Spółka liczy, że w październiku podpisze umowę w Gdańsku o całkowitej wartości 720 mln zł netto. 

Telekomunikacja Polska S.A.

Wiedeński Sąd Handlowy odroczył wydanie decyzji w sprawie o uchylenie wyroku arbitrażowego dotyczącego sporu duńskiego DPTG z Telekomunikacją Polską, podały obie strony w komunikatach. Wyrok ma zostać wydany w ciągu dwóch miesięcy. 

KGHM Miedź

Nawet ponad połowa z planowanej do 2018 roku kwoty 20 mld zł inwestycji KGHM Polska Miedź może pójść na projekty akwizycyjne w segmencie wydobywczym, wynika z wypowiedzi prezesa KGHM Herberta Wirtha dla agencji ISB.

PZU

Składka przypisana brutto PZU wzrośnie łącznie o 1 mld zł na koniec 2012 roku w porównaniu ze stanem na koniec 2010 r., poinformował prezes Andrzej Klesyk. Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki holdingowej MNI zgodziło się na przeprowadzenie skupu akcji własnych, poinformowała spółka w komunikacie. Spółka będzie mogła na ten cel wydać 79,2 mln zł w ciągu 5 lat. 

Ekbox

Przedsiębiorstwo z branży elektroenergetycznej Ekobox zadebiutuje na NewConnect w piątek, 9 września, poinformowała spółka. Ekobox w ramach oferty prywatnej, pozyskał 5,2 mln zł. 

Westa Isic

Producent akumulatorów z Ukrainy, Westa Isic zanotował wzrost produkcji o 40% r/r do 560,40 tys. akumulatorów sierpniu br. Z kolei sprzedaż w tym okresie wzrosła o 60% do 550,34 tys. sztuk. 

Gino Rossi

Rada nadzorcza spółki Gino Rossi zaakceptowała plan emisji 18-miesięcznych obligacji o maksymalnej wartości 50 mln zł celem refinansowania zadłużenia, podała firma w komunikacie. Uplasowanie obligacji planowanej jest wkrótce. 

NFI Empik

Spółka NFI Empik Media & Fashion zmieniła na 16 września z 26 września dzień dywidendy, wynika z nowego projektu uchwały na walne zgromadzenie które odbędzie się 12 września. Akcjonariusze będą głosować nad wypłatą 19,77 mln zł dywidendy, czyli 0,19 zł na akcję. 

Gino Rossi

Rada nadzorcza spółki Gino Rossi odwołała z dniem 7 września 2011r. z pełnienia stanowiska prezesa Witolda Jesionowskiego i powołała na pełniącego obowiązki prezesa przewodniczącego RN i jednego z głównych akcjonariuszy spółki Jana Pilcha na okres do 14 października br., podała firma w komunikacie.

Santander/ Kredyt Bank

Hiszpański bank Santander przymierza się do przejęcia Kredyt Banku, wynika z nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Połączenie KB z posiadanym już przez Santandera Bankiem Zachodnim WBK oznaczałoby, że powstanie trzeci co do wielkości bank w Polsce, podkreśla gazeta.