Ministerstwo skarbu wystawiło na sprzedaż udziały stanowiące 43 proc. kapitału zakładowego spółki. Walory spółki kupiły osoby fizyczne - Stanisław Pietryga z Żor oraz Iwona Mura z Rybnika.

Spółka zajmuje się produkcją oraz remontami maszyn i urządzeń głównie dla górnictwa i budownictwa. Przedsiębiorstwo zarządza również własnymi zasobami mieszkaniowymi.

Firma została założona w 1998 r., a wywodzi się z Zakładów Naprawczych w Rybniku o pięćdziesięcioletniej tradycji. W wyniku przekształceń spółka pozyskała od Zakładów Naprawczych część kadry zarządzającej i technicznej, odpowiedzialnej za projektowanie, produkcję, remonty i montaż maszyn oraz urządzeń związanych głównie z przemysłem górniczym.

Resort skarbu poinformował ponadto o podpisaniu umowy sprzedaży udziałów spółki Gastropol z Olsztyna, zajmującej się handlem artykułami żywnościowymi i przemysłowymi. Walory spółki, stanowiące 85 proc. kapitału zakładowego, kupił Krzysztof Dobrowolski z Warszawy za ponad 614 tys. zł.

Gastropol działa na rynku regionalnym. Koncentruje się na handlu artykułami żywnościowymi i przemysłowymi na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Wynajmuje też powierzchnie biurowe, handlowe i usługowe we własnych budynkach.