W poniedziałek po godzinie 12-ej akcja MTC kosztowała 0,87 zł, co oznacza spadek o 0,13 proc. wobec ceny odniesienia wynoszącej 1,00 zł Do obrotu zostało wprowadzonych 6,915 mln akcji spółki.

Motor Trade Company w ramach oferty prywatnej pozyskał 2 mln zł, sprzedając akcje po 1 zł za walor. Nowi inwestorzy stanowią 15 proc. w podwyższonym emisją kapitale zakładowym. Pozyskany z emisji kapitał Motor Trade ma zamiar wykorzystać na dywersyfikację oferty produktowej i usługowej poprzez wprowadzenie autoryzowanych usług serwisowych dla Skody i Chevroleta.

W toku realizacji jest już centrum dystrybucji używanych części zamiennych do samochodów marki Seat oraz zakup samochodów używanych marki Seat w celu ich dalszej odsprzedaży. W pierwszym kwartale tego roku MTC wypracował 810 tys. zł przychodów oraz 180 tys. zł zysku netto.

Bieżący rok spółka planuje zamknąć przychodami na poziomie 12,17 mln zł i zyskiem netto w wysokości 0,8 mln zł, z czego według zapowiedzi zarządu główny obrót zostanie wypracowany w czwartym kwartale, co ma związek przede wszystkim z budowlaną linią biznesową spółki i kontraktami na dostawę materiałów.