W rekomendacji przyjęto cenę z 8 września w wysokości 85,6 zł. We wtorek ok. godz. 12-ej za jedną akcję PBG płacono 68,7 zł.

"W okresie ostatnich 1–3 miesięcy spółka PBG radziła sobie gorzej zarówno od szerokiego indeksu WIG, jak i od indeksu WIG-Budownictwo. Mimo niedawnego spadku ceny akcji nie dostrzegamy jednak czynników, które mogłyby spowodować odbicie kursu" - czytamy w raporcie.

Analitycy uważają, że wynika to z następujących przyczyn:

1) brak perspektyw wzrostu dla PBG (płaski poziom zysku netto w przyszłym roku, potencjalne zyski z dużych kontraktów energetycznych prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2013–14 r., niezmienny poziom zamówień kw/kw na początku III kw. 2011 r.);

2) znaczne zadłużenie oraz

3) napływ negatywnych wiadomości z branży budowlanej (marże w trendzie spadkowym, problemy z budowaniem portfela zamówień na horyzoncie).

"W oparciu o metodę DCF wyznaczyliśmy cenę docelową akcji spółki na poziomie 95 zł. Oferuje ona niewielki potencjał wzrostu, powracamy więc do wydawania rekomendacji dla PBG od długoterminowego, fundamentalnego zalecenia 'trzymaj'" - czytamy dalej w rekomendacji.