„Od czasu debiutu Bugatti Veyron, pokazano nam 8 różnych wersji tego supersamochodu” – podaje serwis egmcartech.com. Najnowsza wersja Bugatti Veyron Grand Sport L'Or Blanc powstała we współpracy z Konigliche Porzellan-Manufaktur z Berlina. Model, którego nazwa oznacza w tłumaczeniu oznacza „białe złoto” został zaprezentowany na targach Frankfurt Motor Show 2011.

Według informacji producenta Bugatti Veyron Grand Sport L'Or Blanc jest pierwszym samochodem na świecie przyozdobionym porcelanowymi elementami. Porcelaną udekorowano nie tylko karoserię, ale również wnętrze samochodu, felgi i kurek wlotu paliwa.

„Na pierwszy rzut oka wydawało się to niecodziennym pomysłem, by wykorzystać porcelanę w samochodzie, szczególnie w najszybszym na świecie kabriolecie” – komentuje Stefan Brungs, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Bugatti Automobiles. „Bugatti jednak dokładnie to oznacza – realizację wyjątkowych idei wraz z dążeniem do perfekcji pod względem jakości i estetyki. Upoważnia nas to do kontynuowania dziedzictwa Ettore Bugattiego, który uwielbiał eksperymentować z różnymi materiałami.”

Jak podaje serwis carsguide.com.au Bugatti Veyron Grand Sport L'Or Blanc rozpędza się do 431 km/h. Cenę tego unikatowego egzemplarza szacuje się na 1,65 mln euro, czyli ponad 7 mln zł.

Aby zobaczyć galerię zdjęć Białego złota kliknij na zdjęcie poniżej:

Polecamy galerie zdjęć z Targów we Frankfurcie:

>>> Targi Frankfurt Motor Show 2011: zobacz najlepsze auta tego roku

>>> Samochody przyszłości. Zobacz zdjęcia z targów we Frankfurcie