Produkcja Przemysłowa niezmieniona w sierpniu? rozczarowujący – chociaż lepszy niż oczekiwany - Indeks Wytwórczy ISM za sierpień, mający 50.6, pokazał, że produkcja była praktycznie płaska w sierpniu, więc nie powinno być zaskoczeniem, że analitycy oczekują płaskiego odczytu w dzisiejszym raporcie Produkcji Przemysłowej. Tak jak wspomnieliśmy, “twarde dane” za lipiec mogłyby być zrewidowane w dół, tak się de facto stało ze Sprzedażą Detaliczną i może stać się prawdą w przypadku produkcji przemysłowej, która urosła o 0.9 % w lipcu, według wstępnych szacunków (daleko przekraczając zgodne przewidywania w tym czasie na poziomie 0.5 %).

Dziś zostaną również podane Raporty Perspektywy Biznesu Philly Fed’u i Produkcja Stanu Imperialnego (nazwa stanu Nowy Jork w USA) i rynki oczekują delikatnej poprawy, chociaż niewystarczającej, by sprowadzić produkcję z powrotem w strefę ekspansji. Raport z Produkcji Stanu Imperialnego w sierpniu ukazał nowe zamówienia na poziomie -7.8, podczas gdy niezrealizowane zamówienia były również głęboko w strefie kontrakcji przy -15.2. Podobnie, według raportu Philly nowe zamówienia poszły w dół do -26.8 a niezrealizowane zamówienia były na poziomie -20.9.

Inflacje strefy Euro oraz USA mają pozostać stabilne: po krótkim najeździe na wyższe terytorium wiedzionym przez czynniki tymczasowe, inflacja strefy Euro poluzowała odrobinę z cenami konsumentów rosnącymi 2.5 % rok do roku w lipcu, w dół ze szczytu 2.8 % w kwietniu. CPI Flash Estimate za sierpień pokazał kolejny 2.5-procentowy wydruk i stąd nie zaskakuje, w co celuje dzisiaj konsensus. Oczekuje się, że zasadniczy CPI pozostanie przy 1.2 %.
Oczekuje się, że inflacja USA pokaże miesięczny przyrost 0.2 % w obu nagłówkowym, jak i zasadniczym Indeksie Cen Konsumentów w sierpniu, co implikowałoby niezmienioną 3.6-procentową inflację roczną w cenach konsumentów. Gdy czynniki tymczasowe, szczególnie powiązane z cenami energii, ustąpią, oczekujemy, że inflacja obniży się i osiągnie 3.1 % za rok 2011.

Początkowe Wnioski Bezrobotnych wciąż podniesione: wnioski bezrobotnych wciąż usiłują przełamać poziom 400, 000 na stałe i w rzeczy samej tylko jeden z ostatnich 22 tygodni był poniżej tego psychologicznego poziomu. Wskaźnik porównywany jest do wartości 349, 000 średnio od 1967 roku i 443, 000 w recesjach.