"Konsorcjum Fluor - GEH dostarczy Polskiej Grupie Energetycznej światowej klasy technologię oraz bezpieczny, wydajny i godny zaufania program projektowania technicznego oraz dostaw i budowy" - poinformowały spółki. Połączenie firm ma pozwolić na przygotowanie kompleksowej i konkurencyjnej oferty dla PGE - zaznaczyły firmy.

Spółki zapowiedziały, że do prezentacji oferty ma dojść podczas zaplanowanej przez PGE na 22 i 23 września w Warszawie konferencji dostawców, która ma oficjalnie rozpocząć proces przetargu dotyczącego wyboru dostawcy technologii jądrowej. PGE chce zakończy proces wyboru dostawców w połowie 2013 r. W 2020 r. pierwsza elektrownia jądrowa PGE ma zacząć pracować.

GE Hitachi Nuclear Energy z siedzibą w Wilmington (USA - Północna Karolina) jest światowym dostawcą reaktorów i usług dla energetyki jądrowej. GE i Hitachi w 2007 r. zawarły globalny sojusz dla obsługi ogólnoświatowej branży energetyki jądrowej.

Fluor Corporation ma siedzibę w Irving (USA - Teksas) i zajmuje się projektowaniem, budową oraz utrzymaniem projektów inżynieryjnych na całym świecie, m.in. w energetyce jądrowej.