"Pomimo narastającej niepewności w światowej gospodarce, blisko dwie trzecie Polaków nie obawia się o swoje miejsca pracy – wynika z najnowszych danych Work Service SA. Jednocześnie coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy przekłada się na brak oczekiwań wzrostu płac i wzbudza niepokoje nawet 25 proc. pracowników związane z zachowaniem obecnego zatrudnienia. Polacy spodziewają się nadejścia kryzysu najwcześniej w przyszłym roku" - głosi komunikat Work Service. 

>>> Czytaj też: Szokujące statystyki: pracy będzie coraz mniej

Z drugiej strony, co czwarty Polak (25 proc.) obawia się o swoje zatrudnienie w perspektywie najbliższych miesięcy a nawet lat. Na przestrzeni najbliższego miesiąca redukcji zatrudnienia obawia się 6% osób posiadających obecnie pracę, podano także. "Polacy w znacznie mniejszym stopniu obawiają się utraty zatrudnienia w najbliższych miesiącach niż w dłuższej perspektywie czasu. 

>>> Czytaj też: Niebezpieczne podwyżki, czyli presja płacowa kontra gospodarka

Pracownicy spodziewają się nadejścia kryzysu w przyszłym roku lub później - 19 proc. respondentów, dlatego też są pewni obecnego zatrudnienia" - komentuje prezes Work Service Tomasz Hanczarek, cytowany w komunikacie. Badanie zlecone przez Work Service zostało przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini w dniu 17 września 2011r. na losowej, liczebnie reprezentatywnej próbie dla ogółu dorosłych mieszkańców Polski. Wielkość próby wyniosła 1041 osób, a błąd oszacowania 3%. Wyniki zbierano metodą wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).