"Spotkanie na nowojorskiej giełdzie to doskonała okazja do wykazania naszego dorobku, naszej dobrej sytuacji ekonomicznej" - powiedział prezydent. Wyraził nadzieję, że polsko-amerykańska współpraca gospodarcza będzie umacniała też współpracę polityczną.

"Liczymy na współpracę giełdy warszawskiej i nowojorskiej" - mówił Bronisław Komorowski. Po otwarciu giełdy prezydent krótko obserwował pracę maklerów.

>>> Czytaj też: Gospodarka USA słabnie. Czy Fed ogłosi Q3?

W późniejszej rozmowie z dziennikarzami Bronisław Komorowski podkreślił, że ważne jest, "aby Polska obecność, współpraca giełdy warszawskiej i nowojorskiej, współpraca ekonomiczna, biznes amerykański w Polsce były zaznaczone w tym niełatwym momencie, jaki przeżywają wszystkie giełdy świata zachodniego, w tym giełda nowojorska". "To dla Polski doskonała okazja, by na tle kryzysu pokazywać polskie sukcesy, to, że Polska jest krajem, w którym można dobrze i bezpiecznie inwestować" - dodał.

Według Niederauera prezydent Komorowski w czasie rozmowy z nim wspominał o "polskim optymizmie" i o tym "jak dobrze mają się sprawy" w Polsce. "Prezydent mówił wiele o polskim szczęściu. Zobaczymy, czy dzisiaj dopisze mu szczęście podczas otwarcia giełdy" - mówił szef giełdy dziennikarzom.

Po otwarciu giełdy prezydent Komorowski krótko obserwował pracę maklerów. Z okazji wizyty przed nowojorską giełdą zawisła polska flaga.